Düzenli bir beslenme programı ve egzersizin kilo vermede esas kurallar olduğunu biliyoruz. Ancak diyet yaparken, metabolizmamı güçlendirecek ve yağ yakımını kolaylaştıracak besinler de tüketmemiz gerekiyor.
Diyet programımızı destekleyecek ve daha hızlı kilo vermemizi sağlayacak doğal meyve sularının bir listesini yaptık. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu meyve sularını tüketirken şeker ve tatlandırıcı eklememeye özen gösterin.

İşte, hem kalorisi düşük hem de birbirinden lezzetli meyve suları…

Havuç suyu
Havuç suyu, yüksek miktarlarda kalsiyum, potasyum, magnezyum, ve betarakotenin yanı sıra, A, C K B1, B3 ve B6 vitaminlerini içerir. Zengin bir antioksidan deposu olan havuç, metabolizmayı güçlendirir ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren bu mucize besin, sizi hastalıklara karşı korur.

Nar suyu
Nar, yüksek oranda lif içerir ve tüketildiğinde uzun süre tokluk hissi sağlar. Antioksidan zengini bir meyve olan nar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve başarılı bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştırır.

Altın çilek suyu
Altın çilek meyvesinin suyu en az portakal kadar tatlıdır. Yüksek miktarda C vitamini içeren meyvelerden olan altın çilek, kilo vermeyi kolaylaştırır. Metabolizmayı güçlendiren altın çilek, vücutta yağ oluşumunu da engeller.

Kızılcık suyu
Kızılcık, antioksidan bakımından zengin bir meyvedir. Kızılcığın içeriğindeki antioksidanlar, vücutta yağ oluşumunu azaltır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Metabolizmayı ve sindirim sistemini de güçlendiren bu meyve, kilo vermek isteyenler için mükemmeldir.