Alışveriş merkezi, bir egzersiz programı için en iyi yer gibi gelmeyebilir ama; aldığınız ve yaktığınız her kaloriyi sayıyorsanız, neden biraz daha yakma avantajını kullanmayasınız? Bu ipuçları ve hileler, eliptik bisiklette terlediğiniz egzersizlerin ya da en yeni egzersiz videosunun yerini tutmasa da, hareket etmenizi sağlayacak. Üstelik alışveriş yaptığınız için egzersiz gibi de gelmeyecek!

Park edin ve yürüyün
Bu eski bir hiledir ama iyidir. Alışveriş merkezinden olabildiğince uzağa park edin ve yürüyün. Eğer alışveriş merkezine yakın oturuyorsanız, neden evden yaya gitmeyesiniz?

Merdiveni kullanın
Alışveriş merkezinin her köşesinde büyük bir yürüyen merdiven, ya da parlak bir asansör vardır. Bebek arabası itmediğiniz sürece, bunlarda vebaymış gibi kaçın. Bunlar sizin dostunuz değil. Alışveriş merkezinin diğer ucuna kadar yürüyün ve merdivenleri kullanın. Basamakları çıktıkça arkanızdaki yanmayı hissediyor musunuz? O, poponuzun güzelleştiği anlamına geliyor. Devam edin!

Hızlanın
Tamam biz de bakınmayı seviyoruz ama, iki dükkan arasında vakit kaybetmeyin. Çocuklarınızı evde bırakıp Gap’ten Macy’s’e yürürken hızınızı arttırın. En küçük şeyin bile faydası vardır. Amaçsızca dolaşacak olursanız, yiyecek bölümünden gelen leziz şeytani kokuların çekiciliğine kapılabilirsiniz.

Kendi atıştırmalıklarınızı getirin
Fazla düşünmeye gerek olmayan ama önemli bir başka öneri daha, tabii yaptığınız şeyin bir işe yaramasını istiyorsanız… Tüm o poşetleri merdivenlerde sürükledikten sonra atıştırmayı hakettiniz; ama yiyecek bölümünü es geçip atıştırabileceğiniz şeyleri çantanızda taşıyın. Bir elma, dilimlenmiş havuç, bir poşet dolusu badem, bir tam tahıl barı, vs gibi şeyler olabilir.