Ünlüler rol icabı hızlı kilo alıp, vermeleriyle sık sık gündemde oluyor. Bazısı sıkı bir diyet programı uyguluyor, bazısı hızla zayıflamak için metabolizmaya zarar verebilecek ilaçlar, çaylar tüketiyor. Bazı zararlı beslenme alışkanlıkları da kilo almamalarının sebepleri arasında.

Kısa sürede çok kilo vermek doğru değil. Çünkü fazla kilolu olmak bir günde ortaya çıkmıyor, bu nedenle de bir günde kilo verilmiyor. Aman siz ünlülerin yaptığı hatalara düşmeyin!

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya ünlülerin nasıl zayıfladıklarını ve zayıflarken hangi hataları yaptıklarını bizle paylaşıyor.

Megan Fox

Megan Fox her yemekten önce elma sirkesi ve su içiyor.

Zararları: Yemeklerden önce mide sağlamsa elma sirkesinin zararı olmaz. Ama bir mide problemi varsa ve aç karnına içiliyorsa ciddi sorunlar yaşanabilir. Elma sirkesini aç karnına içmek kilo verdirmez ve yağları yakmaz. Yemeklerden önce su içmek midede doluluk oluşturacağı için daha az yemeyi sağlayabilir. Bu nedenle en doğru yaklaşım yemek öncesinde veya sırasında bir bardak su içmek. Su içmek sağlıklı ve kabızlık için de güzel bir çözüm.

Beyonce

Beyonce “Dreamgirls” filmindeki rolü için sadece birkaç haftada 10 kilo verdi. Doktorlar tarafından oldukça tehlikeli bulunan diyeti sadece akçaağaç şurubu, acı biber, limon suyu ve hazım çaylarından oluşuyordu.

Zararları: Kesinlikle çok sağlıksız ve tehlikeli bir beslenme şekli. Hiçbir besin öğesi içermiyor. Zayıflamış olsa bile inanılmaz kas kaybı yaşamıştır. Metabolik hızı düşmüş, vücudunda sarkmalar oluşmuştur. Belki de estetik operasyonlar yaptırmak durumunda kalmıştır.