Son zamanların vazgeçilmez sosyal paylaşım ağı Twitter ilişkinize zarar mı veriyor, yoksa onu daha da geliştiriyor mu? Testi çözün ve sonucu bulun.

rtık hemen herkesin gün içinde ne yaptığını, kimlerle buluştuğunu yazdığı, güncel gelişmeler hakkında yorum yaptığı, yüz yüze gelmeden tartışabildiği bir Twitter hesabı var. Peki bu sosyal ağ, özel ilişkileri ya da evlilikleri nasıl etkiliyor? Teknolojinin nimetlerinden faydalanıp sanal da olsa sosyalleşirken, partnerimizden uzaklaşıyor ve yüz yüze iletişimimizi öldürüyor muyuz?

Eğer siz de Twitter kullanıcısıysanız, bu yazıda yer alan mini testindeki soruları yanıtlayın ve sonucu bulun. Twitter ilişkinizi olumsuz etkiliyorsa, ilişkiyi güçlendirme aracı olarak Twitter’ı kullanabilme yollarını da okuyun. İşte, sorularınız…

Soru 1: Partnerinizle akşam yemeği yemeniz, birlikte dışarı çıkmanız dahil, ilişkinizin tüm flört detaylarını arkadaşlarınıza tweet’liyor musunuz?

Soru 2: Eşinize her 15 dakikada bir doktor randevusunu, marketten almasını istediklerinizi, çocukların okuldaki programlarına geç kalmaması gerektiğini hatırlatıyor musunuz?

Soru 3: Twitter’ınızda “özel” engeli yok ve herkes eşinize yazdıklarınızı görebiliyor mu?

Soru 4: Akşam eve geldiğinizde, o saate kadar gün içinde olan biten her şeyi ona tweet’lemiş olduğunuzdan konuşacak bir şey kalmıyor mu?
S

oru 5: Twitter üzerinden özel konularda tartışmaya giriyor musunuz?

Test sonuçları

Bu soruların birden fazlasına “evet” yanıtı verdiyseniz, Twitter ilişkiniz için büyük bir dert haline gelmiş demektir! Eğer sorulardan sadece birine “evet” dediyseniz de flörtünüzü tehlikeli sulara doğru sürüklüyorsunuzdur.