terazi

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element:Hava

Nitelik:Öncü

Uğurlu Sayıları:6, 9

Gün:Çarşamba

Uğurlu Taşı:Opal, Zümrüt

Renk:Mavi, Lila

Tarot kartı:Aşıklar

Hayvan:Yılan, kertenkele

Bitki:Badem, selvi ve dişbudak, gül

Kıymetli Taş:Koyu zafir, zebercetKıymetli

Maden:Bakır

Olumlu Yanları:Güzellik, güzel sanatlara yeteneklidir. Sevimlilik, uyumluluk, zarafet, romantik, diplomatik, incelik, çekicilik, idealist, tarafsız, iyi niyetli, iyi ortak, iyi siyasetçi, yaratımcı, alımlı, akıllı gibi olumlu yanları vardır.

Olumsuz Yanları:Kararsızlardır. Alıngan, hafiflik, değişkenlik, flörtçü, dengesizlik, aldatabilir oluşu, tembellik, çabuk fikir değiştirme, tesir altında kalmak.

Aşk

Terazi sevmeyi ve sevilmeyi istediği için sürekli, kendini tamamlayacak bir eş arayışındadır. Doğuştan mükemmel bir romantik olan Terazi, duygusal ilişkilerde oldukça başarılıdır.Terazi’nin aşkını ve ilgisinin kazanmanın ilk ve en etkin yolu ona komplimanlar yapmaktır. Eğer bu komplimanların samimiyetine inanırsa, ilk adım olumlu atıldı demektir.Terazi her zaman, her şeyin birinci sınıfından hoşlanır ve kendisi için daha azıyla yetinmek istemez. Eşinin de kendisi gibi seçkin zevkleri olan, zarif bir insan olmasına dikkat eder. Lüks ve estetik merakı, Terazi’nin yaşamının her alanında kendini gösterir.Kolay idare edebilen bir yapısı olan Terazi, herkes tarafından kolayca sevilir. Ancak Terazi’nin kendisini anlayacak, takdir edecek ve belki de bir idol haline getirecek bir eşe ihtiyacı vardır.Söz vermekten hoşlanmasalar da, bir kez söz verdiler mi mutlaka yerine getirirler.

Kariyer

Terazi öncü kalitesi nedeniyle liderlik etmeyi sever ve bunu hak etmek için de elinden geleni yapar. Terazi sosyal olarak çok canlı ve girişkendirler. İletişimsel yetenekleri, doğal nezaketleri ve diplomasileri iş yaşamında da sevilen ve takdir edilen insan olmalarına nedendir.Terazi, iş yaşamında da tartışmalardan, çekişmelerden mümkün oldukça uzak kalmaya dikkat eder. Kendinde eksiklik gördüğü noktaları tamamlayacak bir partnerle, ortakla birlikte çalışmak Terazi için idealdir.Terazi’nin ofisi rafine bir zevkle döşenmiş, güzel, kişiliğini yansıtan objelerle süslenmiştir. Terazi ofisinde taze çiçekler bulundurmayı ve kaliteli içeceklerle misafirlerini ağırlamayı tercih eder. Terazi siyasette, danışmanlık, psikologluk ve psikiyatrlık gibi mesleklerde başarılar kazanabilir.