Yeni bir yaz kapıda. Tatil hayalleri kurulmaya başlandı bile. Güneşin yüzünü gösterdiği bugünlerde erken rezervasyonların başlaması da tatil planlarını hızlandırdı. Ancak plan yaparken zarar etmemek ve hayal kırıklığına uğramamak için tatilcilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. İşte bu noktaları Paypal’un alışveriş uzmanı sıraladı ve avantajlı yaz tatili planları için tüyoları bizlerle paylaştı.

1- Bilmeniz gereken ilk şey: Rezervasyonunuzu şimdi yapın! Ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar iyi fiyatlar alırsınız.

2- Dersinizi çalışın: Tatil ve uçuş için fırsatları görebileceğiniz ve karşılaştırma yapabileceğiniz siteleri kullanın. Ancak hava yollarının kendi web sitelerini de incelemek için zaman ayırın. Bazı havayolu şirketleri indirim fırsatlarını sadece kendi sitelerinde yayınlıyorlar. Uçak ve tatil paketini birlikte satın alabileceğiniz siteler de hem geniş seçenek hem de daha avantajlı fiyatlar sunabilir.

3- Tatil gününde uçun: Örneğin Cumartesi sabahına ya da bayram tatilinin ilk gününe bilet alırsanız kâr edebilirsiniz.

4- Her seferinde tek bir koltuk: Havayollarında bilet fiyatlarına bakılırken sıkça yapılan hatalardan bir tanesi aynı anda birden fazla koltuk araştırmaktır. Neden mi? Çünkü örneğin dört kişi seyahat edecekseniz rezervasyon sistemi otomatik olarak size en pahalı biletin fiyatını gösterir. Yani diyelim ki ilk üç koltuğun tanesi 200 TL ve dördüncüsü 240 TL ise sistem size 240 TL’yi gösterecek. Her seferinde tek bir koltuk araştırın ki en düşük fiyatı görebilesiniz.