salona gitmeden formda kalmak mümkün


Biliyorum, biliyorum; ev hayatınızı kariyerinizle bir arada götürüp, bir de egzersize zaman bulabilmeniz kolay değil. Ancak çoğu kadın küçük çabaların işe yaramayacağını düşündüklerinden, zamanları olmadığında hiç egzersiz yapmıyorlar. Bunlara aldanmayın: Kısa süreli egzersizlerin büyük sonuçları olabilir ve kilo vermenizi, kas kütlenizi arttırmanızı ve sağlığınızı etkileyecek kadar egzersizi gün içine yayabilirsiniz.

İşte zamanınız yokken ince ve formda kalmanızın 8 yolu:

Bacaklarınızın üst ön kısmını şekillendirmek için

Bacaklarınızın üst ön kısmını oturduğunuz yerden şekillendirmek için otururken bir bacağınızı yerden yaklaşık 20-25 santim kadar kaldırıp dizden kırın. Şimdi 20’ye kadar yavaş yavaş sayarak kırık dizinizi bu şekilde havada tutun. Daha sonra dizinizi 20 kez yukarı kaldırıp indirin. Bir seti bitirdiğinizde, diğer bacakla tekrarlayın. Bu egzersizi günde birkaç kez yapın.

Vücuda etkisi: Bacaklarınızın üst ön kısmını çalıştırarak daha ince bacaklara kavuşmanıza yardımcı olur.

Sırada beklerken vücudunuzu sıkılaştırın

Telefonda konuşurken, ya da sırada beklerken, sağ ayağınızı sol bileğinize dolayıp bacağınızı 30 ila 60 saniye dengede tutmaya çalışın. Daha sonra parmak ucuna çıkıp 20 kez yaylanın. Şimdi bacak değiştirip tekrarlayın.

Vücuda etkisi: Baldırlarınızı güçlendirir ve topuklu giydiğinizde bacaklarınızın seksi durmasını sağlar.

Gövdenizi çalıştırmak için

Birkaç dambılı (1,5; 2 ve 3,5 kiloluk olanlardan) masanızın yakınınında saklayın. Sadece 5 dakikada pazılarınızı, omuzlarınızı ve yanlarınızı çalıştıracak egzersizleri bu dambıllarla yapabilirsiniz. Masanızın kenarında şınava yakın bir egzersiz (göğüs presini andıran bir egzersiz) yapabilir ve vücudunuzun üst kısmını kısa zamanda çok iyi çalıştırabilirsiniz.