İlk defa ya da yeni biriyle seks yapmak biraz stresli gibi görünebilir. Keyifli bir seks için aklınızda bulunması gerekenler..

1. İlk defa birlikte olduğunuz kişiyle mükemmel bir seks beklemeyin. Hayal ettiğiniz birçok şey olabilir ancak önce birbirinizin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri deneyin. Bedenin istekleri kadar ruhun ne istediği de öenmlidir. Acele etmeyin ve hayalinizdeki hemen her şeyi ilk gece yapmaya çalışmayın.

2. Korunmasız birliktelik en büyük hatalardan biridir. Sık partner değiştiren biriyseniz ya da karşınızdaki kişi öyleyse ne olursa olsun korunmadan hareket etmeyin. Evlilik sonrası ilk gecenizde bile hastalıklar, gebelik gibi risklerini aklınızda bulundurun. Yanınızda mutlaka prezervatif bulundurun.

3. Sabah kalktığınızda utangaç davranmak. Ne istediğini bilen biriyseniz sabah uyandığınızda yanlış olan, utanmanızı gerektiren bir şey yok. Kendinizi biraz garip hissedebilirsiniz ancak geceki durumun kendinize olan güveninizi artırması gerekir. Onu öpmekten ve şakalaşmaktan çekinmeyin. Seks sonrası biraz garip hissettiğinizi ona yansıtmayın çünkü hoşunuza gitmediğini düşünüp tedirgin olabilir.

4. Üzerine çok düşmeyin, şımartmayın. İlk defa seks yaptığınız kişinin evindeyseniz ona dışarı çıkmayı teklif edin, akşam daha çok eğlenmek için nedeniniz olacaktır. ilk geceden sonra çiftler de düşünceleriyle başbaşa kalmak, geceyi değerlendirmek isterler. Bu yüzden onlar da kendilerine dışarıda bir program ayarlayabilirler.Birlikte uyumak veya yaşamak demek hayatınızın her anında birlikte olacağınız anlamına gelmez. Birbirinizin üzerine fazla düşmeyin.