savaşçı day kaç


Savaşçı diyetinde gün boyunca çok az yersiniz ve gece istediğiniz kadar kalori ve yüksek besinli içerik sınırlaması olmadan yiyin.

Savaşçı diyeti vücudunuzu (ve beyninizi) yeniden eğitmenizi içerir. Bunu birkaç hafta denerseniz, gün boyunca hissettiğiniz açlık azalacak. Gece yediğinizde de ne kadar ve ne yiyeceğinizi bileceksiniz. Vücudunuz aslında çok önemli miktarlar yemenizi söyleyecektir, önemli değil, yiyin. Gün boyunca daha az yemek isteyeceksiniz. Atıştırmalarınız ekmek ve tahıl gibi karbonhidratlar içermediği ve taze sebze, meyve ve isterseniz biraz proteinden oluştuğu sürece sorun değil. Evet, bu güncel teoriye uygun değil. Modern zaman genel anlayışına uygun değil. Ancak, bilimin bir kısmı buu destekliyor. Boş bir mide ile egsersiz yapmanın dolu mideyle olduğundan daha fazla kilo kaybına neden olduğunu şimdiden biliyoruz. Bu diyet size gün boyunca yağ yakıcı hormnların bütün vücudunuzda dolaştığı bir kaç saat garanti ediyor.

Uzun dönemler boyunca az yeme protein eksikliğini artırabilir. Eğer büyük miktarlarda protein alımınızı keyfi olarak bazı zamanlar sınırlarsanız, vücudunuz proteinleri dönüştürmekte daha etkili olacak ve protein yediğinizde daha etkin bir biçimde kullanılacaktır. Uzun dönemler boyunca yememek insülin hassaiyetini artıracak, tekrar yediğinizde kan şekeriniz çok dalgalanmayacak ve vücudunuz karbonhidratlar kalorilerini yağ olarak depolamayacaktır. Potensiyel getirileri listesi sarsıcı. Boş mideye bazı tip proteinleri almak testesteron ve büyüme hormonu seviyelerini yükseltebilir ve bunu dolu midede yapamazsınız. Uzun dönem oruç tutma bazı yararlı amino asitlerin beyine daha yararlı olarak çalışmasını sağlayabilir.Kaç geleneksel diyet bunu yapabilir?
Karşı çıkanlar vücudun atletik yarışmalarda yüksek glikojen stoklarına ihtiyacı olduğunu söyleyeceklerdir. Bu doğru olabilir, ancak savaşçı diyeti vücudu glikojen reservlerini esnetmeye alıştırır ve atletik dayanıklılık problem olmaktan çıkar. Diğerleri bu tip diyetin katabolik hormon kortizolü üretimini azaltacağını ve bunun da kas büyümesine ve yağ depolanmasına negatif etki edebileceğini söyleyebilir. Genellikle evet, ancak bu diyet su orucu değil. Az yeme safhasında doğru besinleri alarak kortizol etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz.