Dikkat eksikliği ve öğrenme zorluğu çeken ve bu yüzden eğitim hayatı başarısız geçen çocukların performanslarını üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Peak Performans eğitimi, beyin gücünü artırmayı kapsıyor. Dr. Tanju Sürmeli anlatıyor.

BEYNİN sınırlarını keşfetmek ve geliştirmek, geçmişten günümüze insanoğlunun en büyük hedefleri arasında yer alırken, Dr. Tanju Sürmeli’nin, ABD’den getirdiği ve geliştirdiği Peak Performans sistemi, eğitim dünyasına farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Çocuğunuzda dikkat eksikliği ve öğrenme zorluğu var diye üzülmeye son! Çünkü dikkat eksikliği ve öğrenme zorluğu Peak Performans eğitimiyle kolayca aşılabiliyor. Hazır yarıyıl tatiline girmişken önleminizi alın. Artık her tür öğrenme zorluğunu aşmada Peak Performans eğitimi sizin ve çocuğunuzun yanında. Çocuklarda görülen öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği, Dr. Tanju Sürmeli’nin uyguladığı Peak Performans sistemiyle aşılıyor. Genel akademik performansta dikkat zorluğu yaşayan çocukların, sevdikleri bir işe ya da derse dikkatlerini çok iyi verebilmeleri için geliştirilen sistemle, eğitim konusunda yüksek verim almak artık mümkün.

Biofeedback yönteminin özellikleri

Dikkat eksikliği tedavisinde Amerikan Pediatri Akademisi ve Hawai Eyaleti, kanıta dayalı tıp psikososyal müdahaleleri içerisinde biofeedback yöntemini Seviye 2’de (level 2) iyi destek (good support) alan müdahaleler arasına girmiş olarak kabul etmektedir. Neurofeedback DEHA tedavisinde etkinin ispatı Seviye 5: Etkili ve Özgül (Araştırmanın sonuçlarının istatistiksel olarak plasebo tedaviden, ilaçtan ve en azından iki bağımsız araştırma sonucunda aynı değerde olan bir başka tedaviden de üstün çıkması durumudur) olarak bulunduğunu gösteren Meta-analiz çalışması bugüne kadar yapılan 15 çalışma ve 1194 hastayı kapsamaktadır.