Uzun süre oturarak çalışan herkesin sorunu kilo almak, var olan fazla kiloları verememek ya da sıkı bir vücuda sahip olamamak. Şimdi size önereceğimiz egzersiz hareketleri, ofiste otururken rahatlıkla yapabileceğiniz cinsten.

İşte, ofiste yapabileceğiniz 5 egzersiz hareketi…

1. hareket
Karnınızı içeri çekerek oturun. Sol bacağınızı kalçanızla aynı hizaya gelinceye kadar kaldırın. Bu şekilde birkaç saniye bekleyin ve diğer bacağınıza geçin.

2. hareket

Karnınız içeride, sırtınız dik oturun. İçi dolu su şişesini sağ elinize alın ve kolunuzu omuz seviyesine kadar kaldırın. Birkaç saniye bu pozisyonda kaldıktan sonra hareketi diğer kolunuz için tekrarlayın.

3. hareket

Sandalyenin ucuna oturup kollarınızı ileri uzatın. Sırtınızı dik tutun, karnınızı kasın. Bu şekilde gövdenizi yavaşça sandalyenin arkalığına doğru yaklaştırın. Bu pozisyonu birkaç saniye koruyun ve hareketi yapabildiğiniz kadar tekrarlayın.

4. hareket

Sandalyenizin ortasına bacaklarınızı birleştirerek oturun. Sandalyenin kenarlarından tutun, ayaklarınızı yerden kaldırın. Dik durmaya özen gösterin, gövdeniz öne eğilmeye çalışsa da siz hep dik oturun. Ayaklarınızı yerden kaldırmış vaziyette olabildiğince kalın ve hareketi tekrarlayın.

5. hareket

Ofiste bir egzersiz topu bulundurabilecekseniz ve bunun yadırganmayacağından eminseniz günde iki kez 30’ar dakika egzersiz topu üzerinde oturarak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Top üzerinde otururken bacaklarınızı sırayla birkaç saniyeliğine havada tutarak güç egzersizi yapabilirsiniz.