ask-oyunu_220Birbirinden hoşlanan kadın ve erkeğin bir ilişkiye başlamadan önce birlikte olabilmek için birbirlerini test ettikleri bir ön safhadır flört. Bir çeşit oyundur. Çünkü asla ilişki aşamasına geçtiğinizde olduğunuz kadar açık değilsinizdir flörtte. Karşılıklı olarak kendinizi anlatma, tanıtma evresidir bu.

Tabii bu kendini anlatma sadece sözlerle değil, bakışlarla, tavırlarla, giyim şekliyle, kısacası sizi siz yapan her şeyle olur. Aynı şekilde karşınızdakinin de sözlerinden, bakışlarından, oturup kalkmasından, çevresindeki insanlardan, olaylara gösterdiği tepkilerden algılamaya çalışırsınız.

Dişiliğinizi yansıtın

Flört aşamasında bir erkeğin kadında aradığı yegane özellik, dişiliktir. Bunu sadece seksapalite olarak algılamamak gerekiyor. Anaç ve şefkatli yanınızla birlikte tüm kadınlığınızı; davranışlarınızla, göz temasınızla karşı tarafa yansıtmalısınız.

Flört, ilişkinin ön safhasıdır demiştik. İlişki ne zaman başlar derseniz, yatağa girdiğiniz anda! O noktadan sonra flörtöz oyunlar sona erer; ruhunuzla, bedeninizle ve sizi siz yapan her şeyinizle açılırsınız karşı tarafa.

Sizi arzulamasını sağlayın

Flörtte asıl meziyet, erkeğin ilgisini ayakta tutabilmektedir. Açık konuşmakta yarar var; aklınızla, söylediklerinizle karşı tarafı etkilersiniz, ancak bir erkeği kadına yaklaştıran temel nokta, onu arzulamasıdır.

Bırakın ilk adımı o atsın

Flörtte birinci adımı erkeğin atmasına izin verin. Zira bu, “kaçan kovalanır” kuralının bir parçasıdır. Erkek, “Ben bu kadını nasıl elde ederim?” diye düşündükçe, size karşı ilgisi ve heyecanı da artar. Siz herhangi bir girişimde bulunmadan, ondan ilk adımı beklemeye devam ettiğiniz sürece de erkek bilinçaltındaki savaşçı ruhunu açığa çıkarıp sizin için mücadele etmeye karar verir. Hem beğenildiğini ve peşinden koşulduğunu bilmek hangi kadının hoşuna gitmez ki!