evlilikSevgilinizle ya da eşinizle romantik bir akşam geçirmek, dışarıda şık bir yemek yemeye bütçeniz yetmeyebilir. Belki de maddi olarak gücünüz yetse bile dışarıda gerçekleştireceğiniz buluşma düşündüğünüz kadar romantik bir atmosferde yaşanmayabilir.

Peki o zaman ne yapacaksınız? Kendinizi bu zevki yaşamaktan mahrum mu bırakacaksınız?Romantik bir buluşma için çözüm sandığınızdan daha yakın bir yerde olabilir. Evde randevulaşmaya ne dersiniz? Hem unutmayın, romantik bir geceyi tamamlayacak ‘ateşli’ dakikalar için de ev ortamı her zaman daha uygun.

Mesajla teklif edin

İşe, partnerinize romantik bir cep telefonu mesajı atarak başlayın. “Şu tarihte ve şu saatte seninle özel bir akşam yemeği yemek istiyorum” temalı mesajınızın sonuna evin adresini ekleyin. Ya da telefon mesajı yerine küçük bir not yazarak paltosunun cebine atın.

Evde romantik atmosfer

Sonraki adım, evinizde romantik bir atmosfer yaratmak. Ev partileri ya da doğum günü gibi özel durumlar için sakladığınız şeyleri partnerinizle yaşayacağınız bu özel buluşmada kullanın. Neden özel olan her şeyi sadece arkadaşlarınıza sunasınız ki!

Mesela, sadece özel davetlerde kullandığınız kadehler, mumlar, masa örtüsü, minderler, bu romantik buluşmanın özel atmosferini yaratmanızda size yardımcı olacaktır. Vazoyu harika çiçeklerle doldurmayı, etrafı mumla donatmayı ve tabii fonda romantik bir müzik çalmayı ihmal etmeyin. Birkaç küçük dokunuşla evinizin inanamayacağınız kadar romantik bir atmosfere kavuştuğunu göreceksiniz.

Yemek hazırlığı