Yanaklarınızı ortaya çıkaran, yüzünüzü şekillendiren en iyi toz, krem ve köpük allıklar mercek altında!

Makyajımızın belki de rimelle birlikte en önemli durağıdır, allık… Elmacık kemiklerimizi belirginleştirir, yüzümüze ifade katar ve canlılık verir. Makyaj çantamızın en önemli 3 malzemesinden biri, ‘olmazsa olmaz’ dediğimiz bir cevherdir aslında.

Geleneksel toz yapıdaki allıkların yanı sıra son yıllarda bir de krem veya köpük kıvamında allıklarla tanıştık. Sizin için hangisinin daha uygun olduğuna elbette ancak deneyerek karar verebilirsiniz ama biz kimisi deneyim üzerine, kimisi de methini çok duyduğumuz, merak ettiğimiz ve almak için sabırsızlandığımız allıkların bir listesini çıkarttık…

Nars Blush ve ‘The Multiple’
Çok akıllıca bir işbirliğinden bahsedeceğim. Nars’ın ‘Orgasm’ adı verilen kışkırtıcı allığı ‘en iyi allık’ listelerinin her zaman tepesinde bulunuyor. Biz de makyaj çantasının olmazsa olmazları yazımızda bu ürüne yer vermiştik. Hemen her cilt rengine giden, ışıltılı ve size canlılık katan bir allık olduğunu söyleyebiliriz. Ama Orgasm Blush’ı bir de ‘The Multiple’, çok yönlü ‘stick’ ürünüyle denemelisiniz. Özellikle de daha kalıcı ve etkili bir sonuç istiyorsanız… The Multiple Stick göz, yanak, dudak için, hatta vücuda parıltı katmak için kullanılabiliyor. Elmacık kemiklerinizin üstüne tek bir şerit çekin ve ürünü parmak uçlarınızla dağıtın ki pudramsı-kremsi yapı ısınınca daha iyi yayılsın. Ben ‘South Beach’ rengini kullanıyorum. İsmi de çok hoşuma gidiyor! Sonra da Orgasm blush’ı bir allık fırçası yardımıyla, yine aynı bölgenin üzerine uyguluyorum. Ve pırıltılı bronz-şeftali bir renk çıkıyor ortaya. Yaz için çok uygun! Aslında birçok yerde okuduğum bu yöntemi daha yeni denedim ve çok memnun kaldım. Daha kalıcı bir uygulama ve yüzünüzün ışığı yansıtmasını, parlamasını sağlıyor.