Kova burcu 17 Ekim 2014 yorumu

Sevgili Kovalar 13 Şubat 2011-8 Eylül 2012 tarihleri arasında Yay-İkizler burç aksı üzerinde etkili olacak Ay düğümü geçişleri, başta ileriye yönelik amaçlarınız adına bilgi sahibi olmanız ve bu bilgileri diğer insanlarla aktivitede bulunarak paylaşımınız anlamında zengin bir süreçtir. Kişi bu devrede dünyadaki yerini, dostluklarını, hedeflerini sentezlemek ister. Gerçekleri araştırmak için bilginin peşine düşer. Resmin küçücük parçalarından ziyade bütününü idrak etmekten yanadır. Bir filozof gibi etrafına ışık saçarak gerçeğin peşinden koşulması gerektiğini düşünür. Ancak şu var ki, bildikleri konusunda kimi zaman abartıya kaçabilir.

O nedenle kendini mutlaka gözden geçirmeli, kibirlilikten uzak durmalıdır. Neyi ne kadar doğru şekilde bildiğini sorgulamalı, eksiklerini tamamlamaya çalışmalıdır. Kuzey düğümün diğer ucu olan Güney Düğüm bu devrede İkizler burcunda ve aşk evinde yol alacaktır. İnsanı tanımak, deneyimlemekten yana hareket edeceği için, aşk konusunda rahat ve yüzeysel tavırlar içine girebilir. Bağlanmak zor gelebilir, aşkı içinden geldiği gibi yaşamaktan zevk alabilir. Kuzey düğüm sayesinde genişleyen çevresine rağmen, tek bir kişiyle aşk yaşamaktansa çoğul beraberliklere sıcak bakabilir. Güney düğüm Satürn karakterinde olduğu için kişinin sorumlulukları konusunda kimi zaman zorlanması mümkündür. Oysaki Kuzey ve Güney düğümün dengeli bir şekilde kullanılması gerekir.

Yani insan hem büyüyen çevresine ışık olurken, diğer taraftan aşk konusunda istikrarlı hareket etmeyi başarmalıdır. Bu süreçte Kuzey düğüm sık sık yapılan yolculukların, keşif gezilerinin, değişik insanlarla tanışmanın işaretidir. Bu insanlarla ortaklaşa bilgi alışverişinde bulunmaya çalışılması, ben bilirim demek yerine öğrenmeliyim düsturu içinde hareket edilmesi son derece yararlıdır. Kısaca özetlenirse Kuzey ve Güney düğüm, kişinin kendini, dünyayı, insanları yani tüm hayatı gerçekçi bir bakış açısıyla deneyimlemeyi öğrenmesi ve farkındalık geliştirmesi anlamında etkili olacaktır.