kova burcuKova Burcu-Kasım Ayı Genel Değerlendirmesi2 Kasım tarihinde Merkür ve Venüs Yay burcunda seyirleri, hayata, dostluklara, ideallerimize daha olumlu bir şekilde bakmamız ve hoşgörülü yaklaşımlar içinde insanları oldukları gibi kabul ederek ilerlememiz anlamındadır. Bu süreçte insan keşfetmekten, yenilikler yaşamaktan hoşlanır. Hatta farkına bile varmadan limitlerini bile zorlayabilir.

Bu etkiler altında arkadaşlarla paylaşım, vizyonunuzu geliştirme, umutlarınıza sahip çıkma ve hayatın güzel yanlarının tadına varma anlamında güçlenirsiniz. Küçücük şeyler sizi mutlu eder, bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmaktan zevk alırsınız. 14 Kasım Mars Başak burcunda seyrine başladığında, parasal ve işinizle alakalı konularda titiz çalışmanız ve durumları iyi analiz etmeniz gerekir. Mücadelenizi verirken çıkarlarınızı öne alabilirsiniz ancak tam olarak umduklarınızı bulmakta zorlanabilirsiniz. Zaman faktörünü öne alarak düşünmek şarttır.

24 Kasım tarihinde Yay burcunda geri hareketine başlayacak Merkürün dispozitör gücü Jüpiter Boğa burcunda olduğundan başta yuvanızla alakalı konular üzerinde hedef bilinci içinde hareket etmek gerekiyor. Yani, benim bir idealim var, o zaman daha derinlikli düşüneyim, acil kararlar almadan önce iki kez gözden geçireyim dememiz lazım. 25 Kasım tarihinde aynı alanda oluşacak Parçalı Güneş Tutulması sizler açısından tabii ki olumlu. Ancak bu bölgede Merkür geri hareket yaptığı için bu olumlu sonuçları hemen görmek mümkün olmayabilir. Ancak sabırlı olursanız hedefinize varma ve isteklerinizi elde etme anlamında olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 26 Kasım tarihinde Venüs Oğlak burcunda seyrine başladığında, ister aileniz, ister iş ortamınızdaki kişiler isterse diğer kişilerle olan ilişkinizi mantıklı bir şekilde gözden geçirmeye çalışınız.