ağrılar ve kısırlıkKISIRLIĞIN TEDAVİSİ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Kısırlıkbirçok sebepten meydana gelebilen ve hem kadınlarda hem de erkeklerde olan bir sorundur. Sigara içmek, kötü beslenme, stres, gerginlik, depresyon, anksiyete, alınan kimi ilaçlar ve kadındaki orgazm sorunları kısırlığa neden olabilecek sorunlardır. Ayrıca kadınlarda fallop tüplerdeki iltihaplanma ve yumurtalıklardaki kistler de kısırlığın nedeni olabilir.

Evde doğal çözümler uygulayarak kısırlığa çözüm bulunabilir. Aşağıdakidoğal çözümleri dikkate almakta fayda vardır.

1. Bol miktarda C vitamini alarak servikal mukusu artırmaya çalışmalıdır. Servikal mukus gebe kalmak için çok önemlidir. Nitrik oksit de servikal mukusu artırmak için iyi bir kaynaktır. Üreme organlarına kan akımına yardımcı olur.

2. C vitamininin etkililiğini artırmak için C vitamini ile birlikte üzüm çekirdeği alınmalıdır. Üzüm çekirdeği bir antioksidandır ve spermlerin korunmasına katkı sağlayabilir.

3. Çuhaçiçeği yağı servikal mukusu artırmaya yardımcı olur ve servikal mukusun kalitesini artırır.

4. Diyette bol miktarda kalsiyum zengini besinlere yer vermelidir. Süt, peynir ve yoğurt tüketimi oldukça fayda sağlar. Günde 2 – 3 defa bu tür besinlerden tüketmek kısırlık tedavisine yardımcı olabilir.

5. Bol miktarda sebze ve meyve tüketimi de gereklidir. Özellikle folik asit içeren meyve ve sebzeleri tüketmek kısırlık tedavisinde önemlidir. Her gün 7 porsiyon sebze ve meyve tüketmeye gayret göstermelidir. Folik asit içeren besinler arasında ıspanak, brokoli, portakal suyu ve mercimek oldukça değerlidir.