Bu kış sezonunun makyaj trendi, koyu dudaklarla süslenen meleksi bir görünüm. Peki, bu görünümü nasıl elde edeceksiniz? Güzellik Danışmanı Maggie Cappelletti, 8 adımda uygulayabileceğiniz bu makyajı nasıl yapmanız gerektiğini anlattı.

1- Öncelikle, günlük nemlendiricinizi sürerek cildinizi hazırlayın. Nemlendiricinin cildinize nüfuz etmesi için beş dakika bekledikten sonra dilerseniz bir fondöten öncesi astarı (foundation primer) uygulayın. Astar, cildinize yeteri kadar nufüz ettikten sonra kapatıcınızı (concealor) sürmenin zamanı geldi.

2- Kapatıcıyı, bir kapatıcı fırçası kullanarak yüzünüzdeki lekelere ve göz çevresindeki koyu halkalara uygulamanız gerekiyor. Bu görünüm için ayrıca tüm göz kapağı boyunca, kaşlarınıza kadar kapatıcıyı sürmelisiniz. Gözaltına kapatıcıyı uygularken, sadece koyu bölgelere sürmeye ve direkt olarak gözaltı torbalarının üzerine sürmekten kaçınmaya dikkat edin.

3- Şimdi sıra fondötenin uygulanmasında. Fondöteni yüzünüzün ortasından veya burun bölgesinden başlayarak dış kısımlara doğru uygulayın. Fondöten fırçası kullanılmalı ve uygulamadan önce fazla pigmentlerden arındırmak için fırçaya hafifçe vurulmalıdır. Uygulamayı tamamladıktan sonra düzensiz bölgeleri parmaklarınızla daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

4- Bundan sonra, gül renkli güzel bir allığı hemen yanaklarınızın altından başlayarak, gözlerinizin altına doğru uygulamalısınız. Fazla allık uygulamaktan kaçının. Allığı aldıktan sonra yine fırçaya hafifçe dokunarak fazla pigmentlerden arındırın. Ayrıca, en doğal sonuçları elde etmek için uygulamayı büyük bir allık fırçası kullanarak, dairesel hareketler ile yapın.

5- Bir sonraki adımda kaşlarınızı elden geçireceğiz. Bu görünümde dolu kaşlar kullanmamız gerekiyor ve bunu sağlamak için pudra ya da pudralı kaleme ihtiyacımız var. Kaşlarınızın içine bir kalemle kıllar çizerek doldurun ve şekillendirin. Eğer pudra kullanıyorsanız, bir eyeliner fırçası ile dibinden itibaren kaşlarınıza şekil verin. Mutlaka kaşlarınızın kendi kıvrımlarına uyumlu hamleler yapın. Son olarak, kaşların doğal gözükmesi için temiz bir fırça (örneğin maskara fırçası) ile şekillendirin.