Aisha markası altında yüzde 100 organik ve doğal kozmetik ürünleri hazırlayan Ayşe Tolga’dan doğal kür önerileri…

Perran Kutman’ın başrolde olduğu “Şehnaz Tango” dizisi ile tanınan Ayşe Tolga, en son “Hacivat Karagöz’ü Neden Öldürdü” filminde oynamıştı. Tolga bu filmden sonra oyunculuk hayatına son verdi. Oyunculuğun çok fazla zaman istediğini söyleyen Ayşe Tolga, Londra’da eğitimini aldığı aromaterapi ile ilgilenmeye başladı ve 2 yıl önce Aisha’yı açtı.

Aisha’da aromaterapi içerikli yüzde yüz organik kozmetik ürünleri bulunuyor. Aynı zamanda konunun uzmanları tarafından çeşitli terapilerde yapılıyor. Yılbaşı yaklaşırken cildinizi yeniyıla ve daha soğuk günlere hazırlamak için Ayşe Tolga’nın organik bakım kürlerine kulak vermenizi öneririz. Bu tariflerle hem cildiniz hem saçlarınız güçlenecek ve onarılacak.

Ayşe Tolga evde yapabileceğiniz en etkili tariflerinden dördünü bizlerle paylaştı:

Yağlı ciltler için limon peelingi
2 yemek kaşığı ince rendelenmiş limon kabuğu, 2 yemek kaşığı yulaf unu ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği iyice karıştırılır. Biraz su eklenerek lapa haline getirilir. Elde edilen karışım dairesel hareketlerle cilde sürülür. İki-üç dakika süren bu işlemden sonra cilt bol ılık suyla yıkanır.

Kuru ve normal ciltlere yeşil çay losyonu
Bir su bardağı dolusu kaynar suda bir tatlı kaşığı dolusu yeşil çay haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlenip süzülür. Bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı dolusu çiçek balı ve 10ml kayısı çekirdeği yağı iyice karıştırıldıktan sonra, çayla birlikte küçük bir kavanoza aktarılarak iyice çalkalanır. Karışıma batırılan pamukla yüz, boyun ve dekolte bölgesine ovarak iyice yedirilir.