Bazı besin maddeleri iştahınızı kapatarak acıkmayı geciktiriyor. Özellikle iştah kapatıcı etkisi olduğu kanıtlanan 40 özel besini rejim yapmadan zayıflamak için denemenizi öneriyoruz. Bu besinlerin vücut üzerindeki etkileri, içeriklerindeki bazı maddeler ve görevleri şöyle sıralanıyor…

Kilo takıntılı toplumumuzda kalori olarak düşük fakat çok doyurucu olan besinlere çok para harcıyorlar.fakat siz biliyor musunuz düşük kalorili diyetlerde doygunluk yoktur ve bu da sizin kilo vermenizi engeller? Eğer siz temel vitaminleri ve mineralleri almazsanız, vücudunuz optimum derecede çalışamaz. Bunun sonuçları American Journal of Clinical Nutrition in March 2003 araştırmalarında gösterdiği gibi bu bel çevresinde genişlemeye neden oluyor.

Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız, enerjinizde veya odaklanmanızda bir eksiklik varsa, seks sürenizde bir kısalma yaşıyorsanızbeslenme planınızı gözden geçirin. Biz çoğu doyurucuların kadınların diet listesinde olmadığını fark ettik, fakat bu besinler gerçekten çok doyurucu ve lezzetlidir. ve düzgün tüketilmesi halinde sizin kendinizi enerjik hissetmenize neden olur— ve sizin kilo vermenize yardımcı olur.

Lif
liflerin tüketilmesi çok önemlidir, kadınların günde en az 15 gram alması gerekir, ama bu 25 grama kadar çıkabilir. düşük fiberler kalp krizi nedeniniz olabilir—bu kadınların bir çoğunun ölme sebebi— ve tabi ki 2 tip diyabet kanserlerine sebep olur. lifli besinleri tüketmeniz sizi seker tükettiğiniz kadar tok hissettirecektir.meyve, sebze, yüksek lifli besinler, tahıllar ve bakliyat bunları her gün tüketmelisiniz . bunlar üzerinizde rahatsızlıklar bırakabilirler şişkinlik ve bunun gibi etkiler buna mani olmak için bol bol su tüketin.