kıckboxs hoca selamı verdırme ısmı ney, kick boks ilk ay eğitimleri neler


Soru: Selam! Forumumu korumak için kick boksa başlamayı planlıyorum. Bana bu sporun faydaları hakkında bilgi verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler. verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler.Soru: Selam! Forumumu korumak için kick boksa başlamayı planlıyorum. Bana bu sporun faydaları hakkında bilgi verip veremeyeceğinizi ve sizin ne önereceğinizi merak ettim! Teşekkürler.
Sibel

Cevap: Sibel, kick boks son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Birkaç yıl önce bir arkadaşım spor salonundaki ders programına kick boksu da ekledi ve birkaç ay boyunca egzersizleri yakından gözlemleme fırsatı yakaladım. Bir sporun değerini sağlığa faydaları açısından belirlemek istediğimde her zaman o spora katılmak için gereken tüm fitness seviyesini düşünürüm. Softbol, oynaması eğlenceli olsa da sizden tüm fitness konusunda fazla bir şey talep etmez ve bu yüzden oldukça yüksek bir fitness seviyesi gerektiren kürek çekmekten daha az puan alır. Yani kick boks’un ilk faydası seni şekle sokmasıdır.

Boksörlerin on ya da on iki tane üç dakikalık round boyunca birbirlerine yumruk atmaya çalışırken nasıl ayakları üzerinde kalmaları, eğilip kalkmaları, sürekli hareket etmeleri gerektiğini düşün. Derste çok fazla ip atlayacaksınız ve bu harika bir kardiyobasküler egzersizdir. Spor salonu dışında koşu antrenmanı yapmak, kick boksun roundlarında ihtiyaç duyacağın dayanıklılığı sağlamana yardımcı olur.

Kum torbasına vuracaksın ki bu bir çeşit direnç egzersizidir ve bu da kollarını güçlendirecek. İki uçlu torbaya vurmak ve boks eldivenleriyle çalışmak hareketli hedeflerle hedefi vurma egzersizine benzer. Elini hızlandıracak ve el-göz koordinasyonunu geliştirecek. Şınav tüm üst vücudunu güçlendirecek. Tekme talimleri ise ayak gücünü artıracak ve dengene yardımcı olacak.