estetik operasyonGenç çalışanlara karşı kendisini güçlü hissetmek için estetiğe başvuran kadın sayısı giderek artarken, kadınlar kadar erkekler de estetik operasyonları tercih ediyor. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, kriz dönemlerinde bile kariyer estetiğinin artarak devam ettiğini belirtiyor. Bunu da,krizle birlikte iş dünyasında artan rekabete bağlıyor.

Bunun yanında botoks ve dolgu malzemelerinin burunda kullanım sıklığı her geçen gün artmakta. Konuyla ilgili açıklama yapan Op. Dr. Coşkun Şanverdi, genç ve dinamik bir yüz ifadesinin iş hayatında oldukça önemli olduğunu bilen yönetici ve çalışanların, kariyer basamaklarını tırmanmak için doktorların kapısını çaldığını belirtiyor.

Burun estetiği ilk sırada

Son yıllarda yapılan araştırmalar, prezantabl yani; “eli yüzü düzgün” olmanın sanıldığından çok daha önemli olduğunu ve çoğu zaman diğer özelliklerin önüne geçtiğini ortaya koyuyor. Kişi işinde ne kadar deneyimli ve başarılı olursa olsun, düzgün bir görünüme sahip değilse, iş başvuruları olumsuz sonuçlanabiliyor.

Bu sorun kariyer basamaklarını tırmanırken de engel olarak karşımıza çıkabiliyor.Burun estetiği, iş dünyasının genç kademesinde birinci sırada geliyor. Ameliyat ile estetik haricinde; burun ucuna botox enjeksiyonu ile burnu aşağıya çeken kasları aktif kişilerin burun ucunu kaldırmak mümkün olabilmektedir. Botox tek başına kullanılabileceği gibi dolgu ile birlikte kullanılıp daha iyi sonuçlar almak mümkün olabilir. Burun sırtındaki çizgiler ve düzensizlikler için yine botox ve dolgu malzemeleri kullanılabilir. Fakat bu yöntemlerin sadece seçilmiş kişilerdeki kimi sorunlar için geçici çözüm olabileceği unutulmamalı, en sağlıklı ve kalıcı sonucun başarılı bir ameliyat ile sağlanabileceği unutulmamalıdır. Tecrübeli ellerde, bilimsel yaklaşımlarla hedeflenen şey sadece görsel olarak güzel bir burun yapmak değil, aynı zamanda mevcut olabilecek fizyolojik kimi sorunların (nefes alma sorunları, sinüzit gibi) aynı seansta düzeltilerek kişinin sağlığına kavuşup hayat kalitesinin artırılmasıdır.