İş arkadaşınızla gerçekten ilişkiye girme kararı almadan önce, bu ilişkinin yeni kariyer ilerlemelerinde size getirebileceği bütün potansiyel getiri ve götürülerini gözden geçirin. Daha sonra kendinize dürüstçe sormalısınız; “Benden götürdüklerine değer mi?”

Getirileri

Birçok yeni ilişkide olduğu gibi, gerçek heyecanlar ilk safhalarda olur: flört, gizli e-mailler, gülümsemeler ve seksi bakışlar, oyuncu şakalar ve mektuplar. Bütün bunlar ofisteki uzun ve zor gününüzü kolaylaştıracak artılar. Bir de daha özel getirilere bakalım.

Sabah kalktığınızda kendinizi canlanmış hissedecek, ofise sizin girdiğinizi gördüğünde yüzünde beliren gülümsemeyi ve onu en güzel kıyafetlerini giymiş olarak görmek için sabırsızlanacaksınız. Belki de yanağa kondurulmuş bir “günaydın” öpücüğünü, tabii ki herkesten gizli.

Ofisin en yakışıklı erkeğiyse, siz de kendinizi şanslı hissedecek ve hayatınızdaki bu yeni heyecan ile kendinizi ofisin güzel kızı gibi göreceksiniz. Ancak, ofisteki diğer kızlar bunu fark ettiğinde biraz kıskanabilirler. Ama umursamazsınız, nasıl olsa küçük dağları siz yarattınız değil mi?

Beraber yemeğe çıkmayacaksınız. Başka bir sıkıcı ofis yemeği birden içten bir öğle yemeği randevusuna dönüşüverir, belki de bir flörte, eğlenceye ya da çarçabuk bir sekse.

Özel anlarınızda, haftada 40 saati beraber çalışarak geçirdiğiniz için, konularınız bayatladığında konuşacak yeni bir şeyler bulabilirsiniz.

İşle ilgili problemleriniz olduğunda her zaman bunları paylaşacak biri olacak. Aynı şekilde, biraz nefes almak istediğinde siz de onun yanında olacaksınız.