aldatma

hamileyken erkek neden aldatır, hamileyken erkekler neden aldatır, hamilelikte erkek neden aldatır, insanneden.insani.aldatr, erkekler eşlerini hamileyken neden aldatır


.bebeksayfasi.com’a anlatıyor.

Erkekler neden aldatıyor?

Danışanlarıma, kendi kişisel tecrübelerime ve literatüre baktığım zaman bunun bir tek sebebinin olmadığını söyleyebilirim. Birkaç profil var aslında.Bunlardan bir tanesi bizim eğitim ve kültür ortamımızla ilgili. Erkeklerin daha küçüklüklerinden itibaren karşı cinsle ilişki kurmaları teşvik edilir. Oğlan çocuklar, kız çocukları gider öperler ve çevrelerinde bu onaylanır. Kız çocuklarının ise erkek çocuklarla ilişki kurmaları teşvik edilmez. Bu tutum ilerleyen yaşlarda da devam eder ve kadınlar karşı cinsle ilişkilerinde pek çok şeyi ancak evlenince yaşayabilirler. Toplumumuzun böyle bir sosyal ve kültürel yapısı var.Dolayısıyla erkekler için kadınlarla ilişki kuruyor olmak normal bir ruh halidir. Erkeklerin bunu yapmama nedeni korkmaları ya da aile birliğine zarar geleceğini düşünmeleridir. Yoksa içgüdüsel ya da ahlaki olarak aldatmamayı tercih etmek genellikle olası değildir. Büyük bir çoğunluk için aldatmak mümkün olsa yapılabilecek bir şeydir. Bu birinci sebep.İkincisi; biz erkekler eşimizin dışında başka biriyle ilişki yaşamanın, eşimizle beraberliğimize zarar vereceğini düşünmeyiz. Eşimizi çok seviyor olabiliriz, hiçbir problemimiz olmayabilir, ona hayranlık duyabiliriz ama diğer tarafta da bir ilişkimiz olabilir. Bir erkeğin dışarıda bir ilişki oluşturması için ille de eşiyle birlikteliğinin kötü gitmesi gerekmiyor. Çünkü başka biriyle bir ilişki yaşaması onun için normal bir şey, ahlaki bir sorun değil.

Erkekler başka hangi nedenlerden dolayı aldatıyor?

Evli bir erkek başka biriyle birlikte olduğu zaman aslında yaşadığı bu yeni ilişkinin arkasındaki heyecan onu aldatmaya itiyor. Aldatan erkeklerin pek çoğu yakalanıınca başlarına neler gelebileceğini kestiremiyor. Nasıl bir belanın içine girdiklerini öngörmüyorlar. Eşlerinin, bu olayı öğrenince ne kadar acı çekeceğini, bozulan evlilik düzenini tamir etmenin ne kadar zor olduğunu, neyi riske ettiklerini bilmiyorlar. Bilmedikleri için de ‘Şeytana uydum’ diye bir bahanenin arkasına sığınıp aldatıyorlar.Bunun dışında bir başka tip de aldatmaya eğilimli erkekler. Evlenene kadar durmadan başka kadınları aldatan erkekler, evlendiklerinde de doğal olarak eşlerini aldatıyor. Kadınlar aşık olunca bunu algılamıyor, o adamı durultacağını, aile babası yapacağını sanıyorlar maalesef.