Genellikle ilişkilere bizi mutlu etmelerini umarak başlarız. O insanın doğru kişi; geçmişteki hataları tekrarlamadığımız, en sonunda aradığımız aşkı, desteği, arkadaşlığı ve hayranlığı bize verebilecek kişi; olduğunu umarız. Her insanın umut ve beklentiler listesi vardır ve bunlar yerine getirilirken herkes mutludur.

İlişkilere bu tarz yaklaşım her ne kadar normalse de genellikle hayal kırıklığı getirir; çünkü mutluluk kısa sürelidir. Gelir ve gider. Öyle olmak zorudadır çünkü mutluluk koşullara bağlıdır. İşler iyi gittiğinde mutluyuzdur. İstediğimizi elde ettiğimizde, güneş parıldarken, diğerleri bize değer verir, patronumuz bizi onaylar, erkek arkadaşımız nihayet soruyu sorar, bunlar mutluluk anlarıdır.

Eğlence farklıdır. Geçici değildir. Gerçekleşmesi dış etkenlere dayanmaz. İşler zordayken, beklentilerimiz gerçekleşmezken de neşeli olunabilir. Neşe zaten hazırdır, kendimiz hakkında çoktan karar verdiğimiz olumlu bir yargı ve içinde bulunduğumuz dünyadır. İlişkilerimizin ve yaşamlarımızın sorumluluğunu almamızı sağlar.

Aşk hayatınızda ne kadar eğleniyorsunuz? Eğer eğlenceyi artırmak ve ilişkinizi her zamankinden güçlü yapmak istiyorsanız işte ilişkinizdeki eğlenceyi arttırmanın 5 yolu:

Hayal kırıklıklarınız için erkek arkadaşınızı suçlamayın
Şunlardan hiçbiri tanıdık geliyor mu? “Eğer bana sadece hafta sonları çiçek getirseydi mutlu olurdum. ” “Ben söylemeden sadece çöpleri çıkarsa bile ne kadar mutlu olacağımı bilmiyor mu?” “Eve geç geldiğinde ne kadar kızdığımı biliyor ama neden buna devam ediyor?” Bir ilişkideyseniz, duygularınızı partnerinizin gözleri önüne sermeniz kolaydır. Ancak bu kendi akıl sağlığımızı ve neşemizi bozmanın da en iyi yollarından biridir. Aynı zamanda karşımızdaki insanı küçümsemenin de en büyük yollarından biridir.