Gıda sektöründe ve kişisel bakımda çok tercih edilen Hindistan cevizi yağının sağlığımız için yararlarını biliyor musunuz? Rahatlıkla her yerde bulabileceğiniz, sağlığımız için çok yararlı Hindistan cevizinin mucizelerine şaşıracaksınız.

1. Ağız ve diş temizliğinde kullanılabilir2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını, günde 10 dakika ağzınızda çalkalayarak çok daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

2. Grip ve soğuk algınlığıyla mücadele ederHindistan cevizi yağı, kandaki bakteri ve virüslerle savaşan akyuvar sayısını artırarak bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Hindistan cevizi yağını içerek, grip ve soğuk algınlığını daha çabuk atlatabilirsiniz.

3. Pişikleri önlerHindistan cevizi yağı pişikleri önlemede etkili olduğu gibi, tedavi amaçlı da kullanılabiliyor. Çünkü Hindistan cevizinin tedavi edici birçok özelliği var. Özellikle yazın bebeğinizin pişik kremine biraz Hindistan cevizi yağı eklemenizi tavsiye ederiz.

4. Boğaz ağrısını yatıştırırÖksürmekten boğazınız yanmaya başladığı zaman, Hindistan cevizi yağını denemeye ne dersiniz? Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını yutarak ya da çayınıza karıştırarak boğazınızı yumuşatabilirsiniz. Bu, daha az ağrı hissetmenizi sağlar.

5. Kayganlaştırıcı olarak kullanılabilirAraştırmalar, Hindistan cevizi yağının cinsel ilişkide kayganlaştırıcı olarak kullanılmasının oldukça güvenli ve etkili olduğunu gösteriyor. Ancak Hindistan cevizi yağı latex prezervatifleri zayıflatacağından poliüretan prezervatifleri tercih etmelisiniz.

6. RahatlatırHindistan cevizi yağını bir aromaterapi yağı olarak da kullanabilirsiniz. Masaj yaparken bu yağdan faydalanmanız rahatlamanızı sağlar.

7. Bitlerden kurtulmanızı sağlarHindistan cevizi yağının bitlerden kurtulmak için en etkili doğal yöntem olduğu biliniyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra elma sirkesiyle durulayın, sonrasında Hindistan cevizi yağını sürün ve saçınızda 24 saat bekletin. Biraz zahmetli ve uzun bir yol olsa da sonuçta bitlerden kurtulmuş olacaksınız.