bebekler 3 aylikken hangi renk dikkat ceker, 3 aylık bebek oyuncakları, yenidoğan bebek oyuncakları, 1 aylık bebeğe nsaıl oyuncak almalı, 2 aylık bebekler için oyuncak, 3 aylık oyuncakları, 3 aylığa oyuncak seçimi, elde yapılabilecek bebek oyuncakları neler


Bunca seçenek arasında doğru oyuncağı almak cok zor (ve pahalı) bir teşebbüs olabilir. Aşağıdaki kılavuz bebeklerinizin ve çocuklarınızın yaşına uygun ve onları mutlu edecek oyuncak bulma konusunda size yardımcı olacak. Her bölümde, çocukların o dönemdeki gelişimiyle ilgili bilgi verdim ki neden tavsiye edilen oyuncağın o yaşa uygun olduğunu bilin.

DOĞUMDAN ÜÇ AYA KADAR
İlk aylarda, objeleri kavramayı ya da oturmayı öğrenmeden önce, bebeğinizin en hoşuna gidecek şeyler bakabileceği ve dinleyebileceği şeylerdir. İlk etapta bebeğiniz bulanık görür ve suratından 20 cm ila 38 cm uzaklıktaki objelere odaklanabilir. İlk ay boyunca sadece 30 cm civarındaki bir mesafeyi net seçebilir. İnsanların yüzleri ilgisini çeker- ilk ayının sonunda sizin yüzünüzü tanıyabilir ama büyük surat resimleri de ilgisini çeker.

Yüksek kontrastlı desenler ve canlı renkler dikkatini çeker çünkü en kolay bunları görür. Sakin müziğin sesi de hoşuna gider. Yavaş hareket edip rahatlatıcı müzik çalan nesneleri sabit durup hiç ses çıkarmayanlara kıyasla daha ilgi çekici bulur.

Elde tutulan oyuncaklar: Yakını görebiliyor olduğundan görüş alanına giren ve hareket eden herşey hoşuna gider. Bebeğiniz bir süre daha oyuncakları elinde tutamaz ama oyuncaklara vurarak size hangilerini tercih ettiğin belli eder.

MP3 çalar ve müzik kutuları: Müzik bebeğinizi eğlendirip yatıştırmanın en iyi yollarından biridir- gürültülü olmayan bir müzik seçin ve tepkisini izleyin.