15 haftada karın agrısı normalmı hamilelikte karın ağrısı hamilelikte karın ağrısı ne zaman başlar hamilelikte karın ağrısı nasıl geçer hamilelikte karın ağrısı ve ishal hamilelikte karın ağrısı neden olur hamilelikte kasık ağrısı hamilelikte karın ağrısı normalmi


Hamilelikte anne adaylarının büyük çoğunluğunun ortak şikayeti karın ağrısıdır. Karın ağrısı hamilelik süresince hemen her dönemde karşılaşılabilecek bir durumdur. Hamileliğin erken dönemlerinde, yani adetin geciktiğininin farkedildiği ilk günlerde karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi genellikle bir çok kadın tarafından hissedilir.

Bukarın ağrılarının sebebi rahimin büyümesiyle ilgilidir ve herhangi bir hastalık belirtisi değildir. Karnın alt kısımlarında oluşan ve daha çok kramp şeklinde görülen ağrılar, normal karın ağrısından farklıdır. Bu tür ağrılar erken doğum ya da düşük belirtisi olabilir. Hamilelikte birçok kadın kabızlık problemi yaşar ve kabızlıkta karın ağrısına sebep olabilir. Hamilelikte karın ağrısı yaşayan anne adaylarının, karın ağrısını takip etmesi ve doktorlarına danışmaları gerekir.