gebelik şikayetleri

hamilelikte baş sırt ağrısına doğal çözümler gebelikte mide bulantısına önlemler gebelikte soğuk algınlığına ne iyi gelir hamilelikte en çok yaşanan rahatsızlıklar gebelikte uyku problemi


Anne adaylarımız gebelikleri süresince farklı farklı rahatsızlıklar şikayetler yaşarlar ve bu oldukça normaldir. Hatta bu rahatsızlıklar bazı anne adaylarını çok fazla etkileyebilir. Eğer gebelik şikayetleri çok fazla ve yoğun şekilde annelerimizi rahatsız ediyorsa doktorlarıyla bu konuları görüşmelidirler. Fakat bazı şikayetler evde alınacak önlemlerle hafifletilebilir.

Gebelikte yaşanan baş ağrılarına doğal çözümler!
Bunlardan birisi anne adaylarının hamilelikten kaynaklanan baş ağrılarıdır. Bu konuda anne adayımız kendi kendine de bir şeyler yaparak bu durumun üstesinden gelebilir. Mesela alınacak ılık bir banyo rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır. Yine alına ve omuzlara masaj ve bir takım rahatlama teknikleriyle baş ağrınızı dindirebilirsiniz. Yine alın, omuz ve ense bölgesine konacak bir soğuk su torbası baş ağrınızı hafifletici bir etki gösterecektir. Diğer yandan hamile bayanın gün içinde dinlenmek için daha fazla fırsat yaratması, uyku düzenini bir yola koyması ve yeterince uyuması faydalı olacaktır. Birçok insan da açlık da baş ağrısına yol açabilir. Onun için yemekleri zamanında yemek ve öğün atlamamak da baş ağrılarını engelleyebilir. Tabi tüm bunlar baş ağrısının şiddetli ve sürekli olmadığı durumlar için geçerlidir. Eğer anne adayının başı sürekli ve sık sık ağrıyorsa bu konuda hekimine danışması faydalı olacaktır.