– Un ve karbonhidrat içeren basit ve sindirimi kolay yiyecekler yiyin. Ekmek, tost, kraker, pirinç ve makarna bu açıdan iyi yiyeceklerdir.

– Et veya tavuk lifleri ve bazı kök sebzeler içeren, karmaşık olmayan, sulu et suları tüketin. Bir seferde çok fazla yemeyin ve doyduğunuzu hissettiğinizde bırakın. Bir kâse çorbanın tamamını kusmak yerine ½ kâse çorbanın midenizde kalması çok daha iyi olacaktır.

– Tuz oranı yüksek ve sizi susatacak olan yiyeceklerden kaçının. Çok fazla tuz vücutta su tutulmasına neden olur ve aşırı ödeme yol açar. Aşırı miktarlarda tuz tansiyonu da yükseltebilir.

– Taze ekşi limon veya limon suyu katılmış bir bardak soğuk su yatıştırıcı olabilir. Misket limonu, ahududu ve limonata başka yapacak bir şey olmadığında denenmiş ve test edilmiş favorilerden bazılarıdır.

– Jöle, sütlü tatlılar, fromaj, pirinç kreması ve pirinçli puding (sütlaç) gibi soğuk yiyecekler bazı kadınlarda işe yarar.

– Tat alma merkezlerinizi harekete geçiren ve dilde daha mayhoş bir his uyandıran ekşi yiyecekler. Yeşil elma, hurma (Trabzon hurması vs.), greyfurt ve portakal bu konuda etkili olabilir.