Yıllar geçmesine rağmen güzellikleriyle hafızalarımızda olan ve stilleriyle ilham veren ikonik güzellerin makyaj stillerini uygulayarak onlar kadar göz alıcı görünebilirsiniz.

Gerek modada, gerekse saç ve makyaj trendlerinde geçmişe dönüş yaşanıyor. Podyumlardan ve markaların reklam kampanyalarından gördüğümüz kadarıyla 50’li ve 60’lı yılların retro görünümü son zamanlarda oldukça popüler. İşte bu dönemlerin efsanevi isimlerinin güzellik sırları.

Twiggy’nin büyük gözleri

1960’lı yılların efsanevi ismi Twiggy, “dünyanın ilk süper modeli” olarak anılıyor. O yıllarda tüm genç kadınlar saçlarını onun gibi kestirip, Twiggy’nin göz makyajını kendilerine örnek alıyorlardı. Onun ilham veren stilini günümüze uyarlamaya ne dersiniz? Bu çarpıcı göz makyajını birkaç basit adımla yapabilirsiniz. Öncelikle göz kapaklarınıza açık renkli bir baz sürün. Ardından koyu renkli bir far ile hafif bir gölgelendirme yapın. Gözünüzün içine beyaz bir göz kalemi çekin; bu sayede gözleriniz Twiggy’ninkiler kadar büyük görünecek. Kilit nokta ise bolca maskara! Maskarayı hem üst hem de alt kirpiklerinize cömertçe uygulayın.

Grace Kelly’nin parlak cildi

İşte gerçek bir güzellik ikonu! Makyaj yaparken en önemli noktalardan biri kusursuz bir ten. Grace Kelly’ninki gibi porselen bir cilt için vereceğimiz tüyoları uygulamanız yeterli. Cildinizi temizleyerek ve nemlendirerek makyaja hazır hale getirin. Ardından yüzünüze bir makyaj bazı uygulayarak makyajınızın kalıcı olmasını garantileyin. Porselen makyaj için seçeceğiniz fondötenin likit yapıda olması gerekiyor. Cilt tonunu eşitlemek de oldukça önemli. Eğer yüzünüzde kırmızı ya da koyu renkli lekeler varsa, fondöteninizden birkaç ton açık bir kapatıcıyla küçük rötuşlar yapın. Ardından uygulayacağınız yarı transparan bir pudrayla makyajınızı sonlandırın.