Soru: Ben dokuz aylık bir bebeği olan emziren bir anneyim. Emzirmeye başladığımdan beri eşime karşı göğüs oyunlarında kendimi rahatsız hissediyorum. Diğer annelerinde aynı konuda sorun yaşayıp yaşamadığını merak ediyorum ve sizce bebeğimi sütten kesersem duygularım değişir mi?

Cevap: ilk olarak siz bir kadın olarak annelik duygusu yaşıyorsunuz. Ne yazık ki kültürel programımız genellikle annelerin cinsel varlıklarını reddetmektedir. Hissettikleriniz doğal olmakla birlikte bu dönemde bebeğinizi emzirseniz de emzirmeseniz de aynı düşüncelere sahip olacaksınız!
Vücudunuzdan orgazm olduğunuz sırada salgılanan oksitosin hormonuyla emzirirken salgılanan hormonun aynı olduğunu bilmeniz gerekir. bu hormon aynı zamanda rahminizi harekete geçiren hormondur. Bazı kadınlar bebeklerini emzirirken, cinsel belirtilerle annelik hislerini karıştırmadan bunun keyfini çıkarırlar. Ancak bu farkı ayırt etmeyi geliştirmek biraz zamanınızı alacaktır!

Emzirmeyi bıraktıktan sonra cinsel ilişki esnasında göğüslerinizden daha fazla zevk alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu, mümkün olabilir. Öncelikle emzirmenin hassaslık sağladığı göğüslerinizden zevk almanız için kendinize izin verin. Bu sizin cinsel ilişki sırasında ve aynı zamanda emzirme sırasında aldığınız zevki artıracaktır.

Ne de olsa onlar sizin göğüsleriniz. Kendinize cinsel hayatınızda zevk alma olasılığınızı görmeye çalışmak için ve biraz farklı olarak, bebeğinizi beslerken hissettiğiniz annelik duygusunu ve rahatlamayı düşünmek için izin verin. Belki de bedeniniz ikisinden de zevk alacak!

Emzirmede ve cinsel ilişkide doğal şehvet vardır. Ancak ikisi de farklı şekillerde ortaya çıkar. Dilinizi diğer insanlarla konuşup iletişim kurmak için kullanırsınız ama eşinizi öpmek için. Bu kesinlikle size bağlı. Anne olduktan sonra öncelikle bir kadın olarak kendinizi cinsel açıdan ifade etmekten çekinmeyin.