Kadınlar en özel günlerinden biri olan düğün gününde kusursuz görünmek isterler. Bu noktada gelin makyajının çok önemli olduğunu vurgulayan Bellina Cilt Bakım ve Make Up Merkezi, Makyöz Esma Tunç gelin makyajının püf noktalarını anlatıyor.

Gelin makyajında en önemli birinci özellik gelini sanki makyajsız gibi gösterip gelinliği kadar saf, temiz, masum ve sevimli bir hal verilebilmesidir. Gelin makyajında en önemli ikinci özellik gelin makyajının uzun süre kalıcılığını akmadan, bozulmadan koruyabilmesidir.

Düğünden Önce Cilt Bakımı Yaptırın

Düğün veya nikah gününden bir hafta önce cilt bakımı yapılmalıdır. Bu gelinlerin cildinin dinlenmesi için zaman tanır ve makyaj için zemin hazırlanmış olur. Gelin adayları genelde bu konuları iyi bilen profesyonel makyaj sanatçıları ile çalışmayı tercih ederler. Gelin makyajında gelinin kendi renk zevkini dikkate almakta yarar var ama renk seçerken göz, saç ve ten renginin yanı sıra gelinliğin aksesuarlarının dikkate alınması da gereklidir.

Gece Makyajı ve Gündüz Makyajı Arasında Fark Var mı?

Nikah veya düğünün gece ya da gündüz olması da makyajınızda önemli bir yer tutar. Bahar ayları genellikle düğünler için geleneksel aylar kabul edilir. Gelin makyajında zemin çalışması çok dikkatli yapılmalı ve mümkün olduğunca kalıcı, akmayan porselen görüntüsü veren ürünler kullanılmalıdır. Gündüz kullanılacak bir gelin makyajında uyumlu olan renklerin açık tonlarını tercih etmek gerek. Gece kullanılacak gelin makyajında daha koyu renkler seçilebilir. Uçuk pembe, şeftali, gri, somon, su yeşili gibi renkler geline gülümseyen, masum bir ifade verecektir. Takma kirpikler takarak bakışları daha da derinleştirebilirsiniz. Düğün gününde güzel görünmek gelinin kendisini iyi hissetmesi için önemlidir.