Kimi zaman yenilen besinler mide bulantısına yol açmaktadır. Birçok insan hassas bir mideye sahiptir ve kimi besinlere karşı alerjik bir tepki verebilirler.Özellikle kadınlarda gebelik döneminde sabah mide bulantıları oldukça yaygın görülebilir. Bu mide bulantıları gebeliğin ilk 3 aylık döneminde daha fazla görülür. Kimi besinler mide bulantılarını azdırabileceği gibi kimi besinler de mide bulantılarını durdurabilecek niteliktedirler.Gebelik döneminde mide bulantılara karşı veya mide bulantılarını durdurmak için aşağıdaki besinleri tüketmek oldukça fayda sağlayabilir.

Muz, pirinç ve elma püresi: Bu besinler mide bulantısını kontrol altına almaya ve sorunu hafifletmeye yardımcı besinler olarak bilinirler. Ayrıca mide-bağırsak sorunları ve ishal sorunu olanlar için de iyidir.

Zencefil: Zencefil tükürük salgılamasını artırır ve sindirime yardım eder. Böylelikle mide bulantısını bertaraf eder. Zencefil kapsül formunda alınabileceği gibi içecek olarak da tüketilebilir.

 Sıvılar: Özelilkle tavuk eti çorbası mide bulantısını durdurmak için tüketilebilr. Eğer mide bulantısının yanında kusma da var ise sıvı kaybını önlemek için oldukça yardımcı olacaktır.

Nane:Taze nane çiğnemek, nane çayı içmek ya da nane şekeri yemek mide bulantsını dindirmek için harika bir çözümdür.

 Kuruyemişler: Kuruyemişler mide bulantısıyla savaşmak için tüketilebilir. Sindirimleri kolaydır. Kusma ile kaybedilen besin değerlerini kuruyemişlerle geri almak mümkündür. Oldukça besleyicidirler. Yeterli protein desteği de sağladıkları için mide bulantılarını kesebilirler.