diyet.bebeksayfasi.com’un bu yazısında huzurlarınıza sunuyoruz. Belki de her şeyi doğru yaptığınızı zannederken sizi kilo verme hedefinden uzaklaştıran yanlışın içindesinizdir…

Diyeti yanlış anlamak

Çoğu kadın zayıflamak için hızlı kilo verdiren, acımasız diyet programları uygular. Eğer bu diyetler tek başına işe yarasaydı bütün kadınlar sağlıklı ve fit olurdu. Hızlı kilo verdiren diyetlerin iki büyük sorunu var: Birincisi; evet, kilo verirsiniz ama kaybettiğiniz kilo aslında kaslarınızdır. İstediğiniz fit görünüme kavuşamazsınız çünkü cildiniz gevşek görünür. İkincisi, diyeti uzun saatler boyunca aç kalmak olarak kabul edip daha az yemek yediğinizde, metabolizmanız yavaşlar, böylece kilo vermeniz güçleşir. Aksine kilo bile alabilirsiniz.

Tartıya Odaklanmak

Çoğu kadın tartının gösterdiği rakama odaklanır. Oysa tartıdaki rakam sizin görüntünüzü yansıtmıyor olabilir. Düzenli egzersiz yaptığınızda vücudunuza kas eklersiniz ve aynı zamanda yağ yakarsınız. Kaybettiğiniz ve kazandığınız aynı miktardaysa tartıda herhangi bir değişiklik olmaz. Bunun yerine aynaya bakarak ya da eski giysilerinizi deneyerek kendinizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Sadece Kardiyo Egzersizi Yapın

Kilo vermek için spora başlamak doğru bir karar; ancak sadece kardiyo yapmak değil. Çünkü unutmayın ki kardiyo egzersizi seksi bir vücut biçimi yaratmak için en az önemli olan spor türü. Vücudunuzu harika bir forma sokmak için metabolizmanızı yükseltmelisiniz. Bir başka deyişle sadece spor esnasında kalori yakan aktiviteler değil, spor sonrası saatler ve günlerde de kalori yakan aktiviteler seçmelisiniz kendinize. Metabolik direnç egzersizleri ve periyodik aralıklı egzersizleri uygulamak, sadece kardiyo egzersizi yapmaktan daha fazla metabolik seviyenizi etkiler.