Kış ayları cilt bakımı yaptırmak için ideal bir dönem. Cildi tazeleyip yenilemek, gençleşmek, güzel görünmek ve akne, leke, iz, kırışıklık gibi sorunlardan kurtulmak için güneşin etkisinin az olduğu kış mevsimi tercih ediliyor.

Özellikle problemli bir cilt söz konusu ise gerekli tedavi ve bakımın uygulanması için güneşin etkisinin az olduğu kış mevsimi tercih ediliyor. Bu tür uygulamaların sonrasında cildi çok iyi korumak gerektiğinden etkili sonuçlar alabilmek adına uzmanlar, sonbahardan ilkbahara uzanan zaman dilimini kullanmayı tavsiye ediyorlar.

Cildi tazeleyip yenilemek, gençleşmek, güzel görünmek ve tabi ki bizi rahatsız eden akne, leke, iz, kırışıklık gibi sorunlardan kurtulmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor. Cilt hücrelerinin gençleşmesini sağlayan “Kimyasal Peeling” ve cilt problemlerinin giderilmesinde etkili bir yöntem olan “Jet Peel” uygulamalarının tam zamanı. İnce çizgiler ve kırışıklıklarda pratik ve hızlı sonuç alınan “Micro Needle Roller” tekniği de cilt yenilemede başvurulan başarılı bir yöntem.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atilla Alp, kışın uygulanabilecek bakımları detaylı olarak anlattı.

İnce çizgilerden kurtulmanın en kolay yolu
Kırışıklıklar ve izler, pek çok iç ve dış faktörün etkisiyle derinin normal kolajen yapısının bozulmasıyla ortaya çıkıyor. Yaş, yorgunluk, stres, hastalıklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün doğal hareketleri bile zaman içinde kolajen dokusunun etkilenmesine neden oluyor. En çok da dudak kenarı, yanak, çene, burun, kaş araları, alın, burundan ağız kenarına doğru inen bölgede ve göz çevresinde ince çizgiler, kırışıklıklar oluşuyor. Zamanla rahatsız edici boyutlara gelebilen ince çizgilere, kırışıklıklara ve izlere, cerrahi operasyon olmadan da çeşitli yöntemlerle müdahale etmek mümkün… Özellikle kısıtlı zamanı olanlar için ideal uygulamalardan biri; pratik, hızlı ve etkili sonuç alınabilen “Micro Needle Roller” tekniği.