Hem de gerek bedenimizi gerek ruhumuzu besleyen, zengin kişiliği ile beslenmemizin baş tacı olmayı hak eden bir gıda. Son yıllarda ne yazık ki ekmeğin günlük beslenme planından çıkartılarak rahatlıkla zayıflanabileceği yönünde popüler diyet kültürünün oluşturduğu ciddi bir yanılgı var. Evet, yapılan öneri çok basit! Ekmeği hayatınızdan çıkarın ve zayıflayın! Peki, ekmeği hayatınızdan çıkardığınız beslenme programında sağlığınız ile ilgili karşılaşabileceğimiz sonuçları hiç düşündünüz mü?

Doygun Ekmek’in sosyal medyada ilerleyen Doygun’la Hayata Dair projesi kapsamında sağlıklı beslenme konusunda takipçileri bilgilendiren Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar ekmeksiz diyetlerin sağlığımızı nasıl tehdit ettiğini anlattı. Bu diyetlerle verilen kiloların fazlasıyla geri alındığını belirten Elvan Odabaşı Kanar, tam tahıllı ekmeklerin faydalarına da değindi.

İşte “ekmeksiz diyet olmaz” diyen Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar’ın açıklamaları…

Ekmeksiz diyet olmaz!

Ekmek yemeden kilo verme söz konusu olduğunda ne yazık ki işin sağlık boyutundan hiç bahsedilmiyor. Bu kadar pervasızca yapılan bir öneri bireylerde kalp damar rahatsızlıklarında, böbrek hastalıklarında, yeme ve davranış bozukluklarında, diyabet hastalığında, karaciğer hastalığında ve daha birçok sağlık probleminde artışa neden olabiliyor. Sağlıkla ve kalıcı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız ekmeksiz diyet olmaz!

Sağlık kaynağı tam tahıllı ekmekleri yemek için çok nedenimiz var!

İşte size niçin ekmek yememiz gerektiğini tüm çıplaklığıyla ortaya koyan ekmeksiz diyet olmaz maddeleri! Ekmeğinizi tam buğday, çavdar, çok tahıllı veya yulaflı tercih etmeniz sayacağım tüm bu faydalardan yaralanmanızı sağlayacak.