annelere oyun aktivite tavsiyeleri

çocuk aktiviteleri 2 yaş çocuk etkinlikleri 3 yaş oyunları çocuklara eğitici aktiviteler annelere oyunlar annelere aktivite önerisi etkinlik tavsiyeleri çocuklar için eğlenceli oyunlar


Annelerimiz bebekleriyle vakit geçirirken bir zaman sonra her gün aynı aktiviteleri yaptıklarını farkedip sıkılmaya başlıyorlar. Bebeksayfasi.com olarak hep aynı oyuncak ve oyunlardan sıkılan annelerimize özel çocuklarıyla eğlenceli ve eğitici anlar yaşayabilecekleri aktiviteleri araştırdık.

Birlikte yemek pişirme
Çocuklar mutfakta anneleriyle birlikte iş yapmaya bayılırlar. Onlara zaman zaman bu fırsatı vermeye ne dersiniz? Poğaça mı yapıyorsunuz? Ona da minik parça hamur verin, istediği gibi şekillendirsin. Sonra da kendi hazırladığını kendi yesin. İnanılmaz eğlenecek!

Öğle pikniği
Güzel havaları değerlendirmek için geç kalmadınız. Leziz sandviçler ve meyvelerden oluşan bir piknik sepeti hazırlayın ve çocuğunuza piknik sürprizi yapın. Çocuklar piknik yapmaya bayılır!

Süngerden kule
Bulaşık ya da temizlik süngerlerini muntazam bir biçimde kesin ve onlardan kule ya da kale yapmaya başlayın. Bu oyunun eğlenceli olmasının yanında bir diğer artısı, kule yıkıldığında gürültü olmaması.

Dans partisi
Açın Lady Gaga’yı ya da bugünlerde meşhur olan Gangnam Style şarkısını, başlayın karşılıklı dans etmeye. Hem sizin için de eşsiz bir egzersiz imkanı!

Saklama-bulmaca
Bu oyunda evin içinde belli bir alan belirliyorsunuz (alanı fazla büyütürseniz ev çok dağılabilir) ve seçtiğiniz bir nesneyi saklıyorsunuz. Sonra da çocuğunuzdan onu bulmasını istiyorsunuz. O, nesneye yaklaştıkça sıcak, uzaklaştıkça soğuk diyorsunuz. Ya da nesneye yaklaştıkça alkış gücünü artırıp, uzaklaştıkça alkışı azaltıyorsunuz.