diş ağrısı

Dişimiz ağrıyorsa evde neler yapabiliriz? bebeklerin diş ağrısına ne iyi gelir bebeklerde diş ağrısına ne iyi gelir bebek diş ağrısına ne iyi gelir bebeklerde diş çıkarma ağrısına ne iyi gelir 3 yaş çocukların diş ağrısına ne iyi gelir 4yaş diş ağrısı 3 yaşından çocuklarda diş ağrısına ne iyi gelir

Bir ağrı kesici almak ve en kısa sürede bir diş hekimine gitmek gerekir.Eğer uykudan uyandıran bir ağrı varsa ve hemen diş hekimine gitmek mümkün değilse, yapabilecekleriniz de vardır: Ağrı, kan basıncından dolayı olduğu için ve yattığınız zaman kan basıncı daha çok baş bölgesine geldiği için pozisyonu değiştirmek gerekir. Biraz kaykılarak, mideye kanın inebileceği pozisyonda yatmak, ağrıyı hafifletebilir.

Tabii aynı zamanda ağrı kesici de almak gerekir.Eğer yemekten sonra oluşan bir ağrı varsa dişleri fırçalamak bir çare olabilir. Sıcak-soğuk hassasiyetinde, ılık gıdalarla beslenip en yakın zamanda doktora gitmek gerekir.Bazen kanal tedavisinin bir önceki safhasında sinirler iltihaplandığı için, sıcaktan ciddi anlamda etkilenebilir. Bu ağrıyı soğuk tedavisiyle kesmek mümkündür.

Hangi durumlarda diş ağrısı ile birlikte şişme olur?

Şişmenin sebebi enfeksiyonun çıkamamasıdır. Kemikteki ya da diş etindeki iltihap dış ortama açılamadığında, kendine ilk bulduğu yoldan boşluğa doğru gider ve bundan dolayı ağzın herhangi bir yerinde şişme olur.Birinci sebep; çürük sinirlere çok ilerlemiştir ve kök ucunda oluşan iltihap kemik içinde ilerleyip ilk bulduğu yerden yüzeye çıkmıştır.İkinci sebep, diş etlerindeki iltihaptır.Çok ihmal edildiği takdirde bu iltihap, yüz üzerinde herhangi bir yerden de çıkabilir.

Diş ağrısında dişe aspirin, kolonya, rakı vb. koymak işe yarar mı?

Bunlar ciddi anlamda kimyasal yanık meydana getirirler. Belki dişin ağrısı bir şekilde azalır ama bunun sebebi dişin sinirlerinin ölmüş olmasıdır. Yani kendi elinizle dişinizi çekime doğru götürebilirsiniz. Daha sonra diş ağrısı ve diş etinin yanmasından kaynaklanan ağrı yaşarsınız.Rakı, kanı sulandırıp ağrının daha fazla artmasına neden olur. En doğru seçenek, ağrı kesici içmektir.