Bedeniniz sizi kilo aldığınız, çok yediğiniz gibi konularda uyarır. Peki nasıl anlarsınız? İşte iVillage okurlarının vücutlarının alarm verdiğini anlama teknikleri..

Sebahat: Derin derin nefes almada ve gerilmede birkaç dakika harcadığımda ( her pozisyonda 30 saniye, 5 veya 6 farklı gerilme), aşırı yemek yemek çok az muhtemel olur çünkü vücudumun ne isteği ve ihtiyaçları konusunda daha bilinçli olurum ve aşırı yükleme yapmamam gerektiğini anlarım.

Deniz: Uzun dönemi, biraz egzersiz ile hassas yemek yeme programını ve vücudunuzun ihtiyaçlarını ve istekleri anlamak için uzun bir yol kat etmeniz gerekir. Vücudunuz size neye ve ne zaman ihtiyacı olduğunu söyleyecektir. Tatmin olana kadar yemek yiyeceğim ve ardından duracağım. Kim açlıktan ölmek veya tıka basa dolu mideden dolayı rahatsız olmak ister?

iVillager: Vücudumuzun birdenbire çok fazla kaloriye ihtiyacı yoktur. Küçük ekstra bir akşam yemeği veya tatlı yemeniz bir zararı yoktur fakat bunu abartmayın ve kendinizi hasta yapmayın.

Ezgi: Porsiyonlarınızın boyutu makul olmalıdır. Porsiyonları küçük tutarak daha çok çeşit yiyebilirsiniz. Egzersiz yapmak, kesinlikle, fakat çoğumuz partilerden hoşlanır— bu partilerde küçük porsiyon bir tatlı yiyin.

Sebahat: Her şeyden küçük bir porsiyon alırım. Yemek yemeyi çok seviyorum, sadece bir veya iki lokma bile olsa. Lokmalar arasında minnettar olmak için çok az zaman harcayın ve muhtemelen bir kaçını atlayacaksınız.

iVillager: Benim için sadece diğer normal bir yemek gibidir. Tatillerde daha çok yemek yenilmesi gerektiğine inanıyorsanız, daha çok yersiniz, vücudunuzun ekstra kaloriye ihtiyacı olmasa bile.