kitap okuma1.Hayvanat Bahçesinde Bir Gezi…

Su aygırlarının yavrularını suda doğurduğunu biliyor muydunuz? Tıpkı insanların parmak izleri gibi, hiçbir gorilin burun yapısının da bir diğerininkine benzemediğini duymuş muydunuz? Papağan Geveze ve arkadaşlarıyla hayvanat bahçesini gezerken, birçok hayvan hakkında bilgi edinecek, her sayfadaki yapbozları yaparken eğleneceksiniz. 12 karton sayfadan oluşan ve yap-bozlar içeren bu kitap çocuklar için ideal bir seçim.

2.Sarı Yumak Okula Başlıyor…

Yazan: Şükran OğuzkanResimleyen: Nilüfer DericioğluYaş Grubu: 3+Ya-Pa YayınlarıSarı yumak adlı ayı yavrusunun okula başlama heyecanını ve okuldaki ilk gününde yaşadığı duyguları anlatan resimli bir kitap. Çocukların ilgiyle takip edebileceği sevimli resimler eşliğinde aktarılan öykü, henüz okula gitmeyen çocukların da okula karşı olumlu bir yaklaşım geliştirmelerini sağlayacaktır.

3.Mırmır Ayları Öğreniyor…

Yazan: Uğur DurakResimleyen: BelirtilmemişYaş Grubu: 4+AlkımAyların özelliklerini tanıtan kısacık metinlere Mırmır adlı bir kedinin resimlerinin eşlik ettiği bu kitapta sayfaların kimi renkli kimi ise boyanmak üzere siyah beyaz çizimler olarak bırakılmış. Böylece küçük çocuklar hem bir yıl içindeki aylarla ilgili bilgi edinecek hem de resim boyayarak yaratıcılıklarını geliştirebilecekler…

4.Kırmızı Balığın doğum Günü…

Yazan: Serpil Ural Resimleyen: Serpil UralYaş Grubu: 3+Duru YayınlarıO gün doğum günü olduğunu unutan kırmızı balığın yaşadığı ortamda karşılaştıklarını anlatan bir masal. Küçük çocukların sayı, renk, yön gibi kavram gelişimlerine katkıda bulunması amacıyla özel olarak hazırlanan bu resimli kitabın süpriz sonu çocukların yaşam sevincini de pekiştirecek.