Çocuk yogası dersi veren yerlerin bilgileri… Çocuk yogası nerede öğrenilir? Çocuk yogası dersleriyle, çocuklarımız güçlü ve esnek bir bedene, sakin bir ruha sahip oluyor.

Çocuk yogası, çocukların yaşam enerjilerini, temel duruş biçimleri ve doğru nefes alma tekniği ile açığa çıkarıyor. Nefes çalışmaları ve dinlenme tekniklerinden oluşan yoga hareketleri sayesinde çocukların beden farkındalığı, yaratıcılığı ve konsantrasyonu artıyor.

Yogayla, esnek olup kas gücü fazla olmayan çocuklar güçlenirken, güçlü olup fazla esnek olmayan çocuklar da esneklik kazanıyor. Ayrıca çocuklar yoga sayesinde, kendilerine güvenmenin önemini kavrayarak, daha da başarılı olabileceklerini fark ediyorlar.

Yoga Şala

Yoga Şala’da bir aylıktan emeklemeye kadar olan dönemde bebeğinizle birlikte anne bebek yogasına katılarak aranızdaki bağı güçlendirmenin yanı sıra forma da girebilirsiniz.

Çocuğunuz 1-3 yaş arasıysa, mini yoga derslerine birlikte katılabilir ya da daha büyük çocuğunuz varsa, onu sakinliğini ve konsantrasyonunu geliştirmesi için çocuk yogası derslerine teşvik edebilirsiniz.

Yoga Şala Nişantaşı
Teşvikiye Cad. Celal Derviş Apt. 166/7
Nişantaşı / İstanbul
Tel: 0212 241 00 67

Yoga Şala Etiler
Tepecik Yolu Cad. Akgören Sok. No:3 Kat:5
Etiler / İstanbul
Tel: 0212 351 00 96

Yoga Şala Ankara
Filistin Cad. Kader Sok. 9/4
Gaziosmanpaşa-Çankaya / Ankara
Tel: 0312 466 33 20

Cihangir Yoga

Cihangir Yoga’da çocukların kendilerini rekabetsiz bir ortamda ifade edebilmelerini sağlayan, kendine güven oluşturan ve yaratıcılığı destekleyen çocuk yogası dersleri Başak Yüksel tarafından veriliyor.