Her şeyin çocuklar için özel olarak düşünüldüğü, bünyesinde çocuk sağlığı ile ilgili birbirinden değerli uzman hekimlerin bulunduğu, istenen tüm tetkiklerin aynı mekanda gerçekleştirildiği, idealist fikirlerin buluştuğu bir çocuk kliniği var İzmir’de: Egeria Özel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi. Adını Roma mitolojisinde başta yeni doğan olmak üzere tüm çocukları koruyan Tanrıça Egeria’dan alan merkezde çocuklar eğlenirken sağlık buluyor.

Egeria, doğumdan itibaren 18 yaşına dek tüm çocuk ve gençlerin tanı, tedavi ve koruyucu sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet veriyor. Merkezde, hastaya ve hastalıklara bilimsel şekilde yaklaşılarak, doğru ve kesin tanı ve tedaviye ulaşmanın yanında, çocukların ruhsal sağlığının bozulmadan sağlık hizmetlerinden mutlu ve konforlu bir şekilde faydalanması sağlanıyor.

Merkezin yetkilileri, “Gelişmiş toplumlarda, çocuklara ve ergenlik dönemindeki gençlere özel sağlık hizmeti veren sağlık kuruluşları, yetişkinlerinkinden ayrılmış, böylelikle bu çağdakilerin öncelikli olarak ruhsal sağlıklarının korunarak gerekli sağlık kontrollerinin, muayene, tanı ve tedavilerinin yerine getirilmesi sağlanmıştır. Ülkemizde çocuklarımıza uygulanan özel sağlık hizmetleri genellikle yetişkinlerle birlikte uygulana gelmektedir. Böylelikle bu önemli ihtiyaçtan yola çıkılarak merkezimiz kurulmuştur,” diyorlar.

Şair Eşref Bulvarı No: 27/1 Alsancak-Möntrö/İzmir
0232 489 35 35