bebek güvenliğiÇocuk GüvenliğiAnne-baba olduğunuz anda çocuğun güvenliği yeryüzünün en önemli konularından biri haline gelir. Bu küçük yüze ilk kez baktığınızda, ister yanık bir parmak, isterse saldırgan bir köpek ya da nükleer savaş olsun, bebeğinizi bu dünyadaki yaşamın tüm tehlikelerinden korumak için her şeyi yapacağınızı bilirsiniz. Ama ne yazık ki, en dikkatli ve gözlemci anne-babalar dahi çocuğun güvenliğini garanti edemez.

Neyse ki, birçok yaralanma çocuk güvenliği ile ilgili olarak kolaylıkla alabileceğiniz önlemler sayesinde önlenebilmektedir. Evde çocuk güvenliği en üst düzey önceliğiniz olmalıdır. Bebeklerin ve emekleme dönemindeki çocukların geçirdiği kazaların çoğunluğu evde olmaktadır. Evde ve bahçede çocuk güvenliğinin maksimum düzeye çıkarılması yalnızca yaralanmaları önlemekle kalmaz, aynı zamanda sizin stresinizi de azaltır. Sorgulayıcı bir çocuğun gözünden baktığınızda olası tehlikeler saymakla bitmez. Ayrıca, çocuk güvenliğinin anne-babanın da güvenli olacağı önlemlerin alınması demek olduğunu unutmayın. Uykusuz anne ve babalar kazalara ve unutkanlıklara karşı daha savunmasızdır.

Evde çocuk güvenliğinin sağlanması konusunda ülkemizde profesyonel anlamda ilk kuruluş olmamızın getirdiği sorumluluk bilinci ile aldığımız uluslararası eğitim ve edindiğimiz deneyimlerimizi aileler ile paylaşarak daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak ana hedefimizdir. 0-6 Yaş grubu çocuklara yönelik olan bu faaliyet; Onların öğrenme, keşfetme isteklerini engellemeden, gelişme süreçlerini sağlıklı olarak tamamlamalarına yardımcı olmak için onların evdeki yaşam alanlarını, kaza risklerine karşı daha güvenli hale getirilmesini sağlamaktır. Bu amaç ile aileleri; Dünya’da yapılan çalışmalar, araştırmalar konusunda bilgi sahibi kılmak, eğitici seminerler vermek, danışmanlık hizmetleri sunmak, doğru ve güvenilir güvenlik ürünlerinin seçimi ve kullanımlarını sağlamak için bilinçlendirmektir.