Klitoris, erkekteki penisin kadındaki karşılığıdır. “Pubis” denen yerde bulunur. İdrar çıkışının üstünde yer alır. Aslında cinsel hazzın en yoğun hissedildiği bölge olduğu için nerede olduğunu tarif etmek gereksizdir.

Klitoris aşırı hassastır

Klitoris, cinsel uyarı ile daha fazla kan alarak tıpkı erkekteki penis gibi boyunu ve hacmini artırır. Gömülü haldeyken dışa doğru bir kabarıklık yaparak görünür hale gelir. Sinir uçları açısından çok zengindir ve aşırı hassastır. Direkt uyarılması bazen zevkten çok acı verebilir. Bu nedenle tam üzerinden ziyade çevre dokuların uyarılması klitoriste yeterli hissi sağlamaya yeter.

Cinsel birleşme sırasında penisin vagene girişi esnasında çevre dokuyu hareket ettirmesi klitoriste yeterli uyarıyı sağlar. Kasıkların birbirine teması da bu uyarıyı pekiştirir. Penisin vagene tam olarak girmesi ve kasıkların teması bu nedenle orgazm olmayı son derece kolaylaştırıcı bir yoldur.

Klitoris orgazmı

Klitoris orgazmı, penisin kadındaki karşılığı olduğu için teklidir. Yani kadın klitorisini uyararak sadece tekli orgazm olabilir. Fakat bazı kadınların peş peşe defalarca orgazm yaşadıkları da bilinir.

Öyleyse bu durum nasıl yaşanır? Bu tam olarak aydınlatılamayan bir konu olmakla beraber klitoral değil vaginal orgazm olduğu sanılır.

Klitoris uyarısı bakirelerde ana tatmin yoludur

Vajende bulunan ve bir noktadan ziyade bir alan olarak kabul edilen G noktası, bu durumun sağlayıcısı olarak kabul edilir.

Fakat bunun için vajene penis veya bir cisim girmeli ve G noktasını uyarmalıdır. Bu ise bakirelerde mümkün olmadığı için klitoris uyarısı bakirelerde ana tatmin yolu olarak görülmelidir. Klitoryal uyarı için herhangi bir yöntem önermek mümkün değildir. Herkesin hayalleri ve cinsel istek seviyesi farklıdır.