Yeni bir hayata atılan çiftler, evliliklerinin ilk zamanlarını Belek, Bodrum, Kemer ve Side’nin yanı sıra KKTC’deki tatil beldelerinde geçirmeyi tercih ediyor.

Balayında, düğünden dolayı borca giren damatlar daha çok tatilin hesaplı olmasına, evlilik hayalini gerçekleştiren ve “Masal Prensesi” olmak isteyen gelinler ise otellerdeki ikram ve hizmetin bolluğuna dikkat ediyor. Baharın gelmesiyle düğün mevsimi açılmaya başlarken, evlilik hazırlıkları yapan çiftleri balayı heyecanı da sarmaya başladı.

Balayı çiftlerine giriş günü meyve tabağı ve köpüklü şarap gönderen oteller, odaları da aşkın sembolü güllerle ve ipek nevresim takımlarıyla döşüyor. Çiftlerin rahatı için odaya günlük gazete servisi, sabah kahvaltı hizmeti sunulan otellerde, özel masaj ve spa hizmeti gibi seçenekler de bulunuyor.

Etstur Yurtiçi Turlar Müdürü Selim Suat Özbek, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, baharın gelmesiyle düğün mevsiminin başladığını ve balayı için rezervasyonlar aldıklarını söyledi.

Yeni evli çiftlerin artık ağırlıklı olarak, balayı tatili alanında uzmanlaşmış tesisleri tercih ettiğini belirten Özbek, balayı için en çok Belek, Bodrum, Kemer, Side ve KKTC’ye talep gösterildiğini bildirdi.

Özbek, kendilerine gelen çiftlerin balayılarıyla ilgili otellerden beklentilerini de şöyle sıraladı:
“Balayı çiftlerinde damat genellikle, odanın ya da tatilin hesaplı olmasına, gelin de ikramın bolluğuna ve sunulan ek hizmetlere dikkat ediyor. Çiftler arasında talepteki ortak özellik ise en iyi oda konforu olarak karşımıza çıkıyor.