Ruj sadece bir ruj mu? Başka işlevi var mı? Ya da kapatıcı sadece kusurları mı kapatır? Bir allıktan en fazla ne beklersiniz?

Makyaj malzemelerinizden maksimum şekilde faydalanmak istemez misiniz? Bir çok kozmetiği kendi işlevi dışında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ruj
Ruj harika bir şekilde krem-allık işlevi görür. Yüzünüzdeki renkleri düzenlemek için bunun mükemmel bir yöntem olduğunu göreceksiniz.

Rujunuzu sürdükten sonra elmacık kemiklerinizin üzerine 1-2 dokunuş aynı ruju sürün ve birkaç ton rengi açılana kadar iyice dağıtın.

Makyaj kalemi
Dudak çizgisini belirginleştirmek, kızarıklıkları kapatmak ve kaşlardaki boşlukları doldurmak için iyi bir alternatiftir.

Ten renginizden 1-2 ton koyu bir kalem ile bütün bunların hepsini yapabilirsiniz. Fakat kusur kapatmak için ten renginiz ile aynı ton kalem kullanmalısınız.

Far
Göz farı rujun kalıcılığını arttırır. Toprak tonlarında ya da krem tonlarında farı, rujun altına hafifçe sürerseniz sonra sürdüğünüz rujunuzun kalıcığı artar.

Pembeli bir ruj sürecekseniz, pembe tonlarında far kullanabilirsiniz. Renk ayarı size kalmış. Ayrıca farın rengi uygunsa bazen allık olarak bile kullanabilirsiniz. Örneğin lila-pembe arası farları!

Maskara
Şeffaf maskarayı kirpiklerinizi beslemek için kullanabildiğiniz gibi kaşlarınızın şeklini sabitlemek için de kullanabilirsiniz.

Allık
Kuru allık dudakları belirginleştirmek veya dudak rengini değiştirmek için kullanılabilir. Rujunuzun üstüne veya altına parmağınızla farı sürebilirsiniz.

Kapatıcı
Kızarıklıkları gizler ve göze çarpan bir burnu inceltir. Burun inceltmek için, teninizden bir ton koyu kapatıcıyı burun yanlarınıza sürün. Böylece burnunuz daha dar gözükür.