Canlı ve sağlıklı gözüken bir ciltle, soluk ve sağlıksız gözüken bir cilt arasında dağlar kadar fark var. Cildinizi daha sağlıklı gösterecek öneriler bu yazıda.

Küçük hilelerle gözlerinizin rengini farklı gösterebilir, kısacık kirpiklerinizi uzatabilir, dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz; ama sağlıksız, kuru, mat cildinizi anında güzelleştirecek bir mucizemiz henüz yok.

Gerekli adımları uygulamayı ihmal etmeden, üzerinize düşen görevleri eksiksiz yaparak, anında olmasa da kısa bir sürede sağlıklı ve capcanlı görünen bir cilde kavuşmanız mümkün.

İşte canlı gözüken bir cilde kavuşmanın 5 yolu!

Peeling

Peeling’in yerini hiçbir şey tutmaz; bunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Aynaya baktığınızda “cildim neden bu kadar donuk ve bakımsız görünüyor” diye aklınızdan geçiriyorsanız, nedeni aslında çok belli: peeling yapmamak!

Cildinizin daha taze ve canlı görünmesini sağlamak için haftada en az iki kez peeling yapın. Böylece cilt üzerinde kamp kurarak onu daha bakımsız gösteren ölü hücrelerden kurtulun.

Nemlendirici maske

Şimdi çoğunlukla atlanan ama aslında olmazsa olmaz bir adımdan bahsedelim: nem maskesi! Nemlendirici kreminizi sürmediğiniz bir gün geçmiyor, besleyici serumların içinde yüzüyor, gece kreminizi sürmeden yatağa adımınızı atmıyor olsanız dahi nemlendirici maske kullanmanız şart!

İçeriğinde antioksidanlar, vitaminler, asitler barındıran nem maskeleri, cildinize ihtiyacı olan çoğu şeyi bir arada sunuyor. Işıl ışıl parlayan, sağlıklı görünen bir cilt için haftada bir kez nem maskesi uygulamayı ihmal etmeyin.