Çalışan annelerin çoğunun problemi eşleri, çocukları ve işleri arasında kalmaları ve hangisine vakit ayıracaklarını bilememeleridir. İş ve ev arasında koştururken hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek 5 öneri…

Yarım saat erken kalkın
Yanlış anlamayın; bu daha az uyumak anlamına gelmez. Mesela, yarım saat önce kalkmayı ve yatağa yarım saat önce girmeyi düşünün. Bu yarım saat size sabahları çok iyi gelecek; çünkü daha vaktiniz varmış gibi bir his yaratacak. Sizi rahatsız edecek kimse olmadığında yapabileceğiniz işleri keyifle ve rahat bir şekilde yapabileceksiniz… Şöyle düşünün; eşiniz ve çocuğunuz hala uyuyor ve telefonunuz çalmıyor. Dolayısıyla zaman size kalıyor.

Makyajınızı kolaylaştırın
Makyajınızın kalitesi, ayna önünde geçen saatlerinize değil, kullandığınız ürünlere bağlıdır. Gün içinde düzenli olarak kullanmanız gereken maskara gibi ürünler ve bir de zamanınızı çalan diğer ürünler vardır. Makyajınızı basitleştirmek, hem makyajı uygularken, hem de temizlerken size zaman kazandıracaktır. Kozmetik uzmanları bir kadının, eğer şu altı temel kuralı uygularlarsa altı dakikada makyaj yapabileceklerini söylüyor: nemlendirme, birleştirme, düzeltme, gözleri vurgulama, teni destekleme ve dudakları parlatma.

Aile yaşantınızı planlayın
İş yerinizde bir ajandanız mutlaka vardır. Neden bunu aile yaşantınız içinde yapmayasınız? Doğum günleri, doktor randevuları, çocuğunuzun aktiviteleri, okul için kıyafet ve bunun gibi bir sürü işinizi planlamak adına not alabilirsiniz. Buzdolabının üstüne bir notluk asabilirsiniz ya da cep telefonunuzun hatırlatmalar kısmını kullanabilirsiniz. Böylece geç kalmaları ve ufak unutkanlıkları da ortadan kaldırmış olacaksınız.