Pürüzsüz, inci pırıltısına sahip aydınlık bir yüzde vurgulanmış kaşlar, bu sezonun ilgi odağı olacak. Ünlü makyöz Nur Toktay, kaş ve göz makyajı ile ilgili müthiş tüyolar anlattı.

Bu sezon dikkat çeken bir makyaj yerine daha mesafeli ve yumuşak geçişlerin olduğu makyajlar tercih edilecek. Özellikle uçuk pembe , bej, fildişi tonları…

Ünlü makyaj uzmanı Nur Toktay, P&G Beauty Trend Raporu’nda sezon makyajının inceliklerini anlatmış. Çok beğendiğimiz bu yazıyı, sizlerle paylaşıyoruz.

Önce iyi bir baz oluşturun
İyi nemlendirilmiş bir cilt, makyajı, yüzü daha canlı ve parlak göstereceği için cilde ışık veren bir nemlendirici ile öncelikle baz oluşturulmalıdır. Ardından cilt tonu düzensizliklerini ve varsa pürüzleri kapatmak için oldukça ince bazlı fondöten ile cilt güzelce kapatılmalıdır.

Vurgu kaşlarda
Bu sezon kaşlara dikkat çektiğimiz için gözlerimize yapacağımız makyaj çok daha yumuşak olmalıdır. Göz ve cilt makyajında parlak ve mat dokular oldukça dengeli kullanılmalıdır. Göz makyajına başlamadan önce mutlaka baz olarak cilde uygulanan fondötenden göz kapağına da uygulanması gerekir.

Vurgunun kaşlarda olacağı makyajda pastel tonları, gül rengi, şeftali tonları, bronz ve sütlü kahve, metalik bakırlar ön planda olacak.

Kirpikler hacimli
Kum tonlarında parlak ve ya da yarı mat far tüm gözün üzerine uyguladıktan sonra soft pembe ile göz kapağının dış kısımlarına doğru yuvarlak uçlu bir fırça ile güzelce yayıp, pembe rengini destekleyen füme ve mürdüm tonlarında bir kalem ile kirpik dipleri vurgulanabilir.